Saplantılı aşık ağız değiştirdi!

Geçtiğimiz yıl temmuz ayında İzmir'den İstanbul'a çağırdığı Gamze Ceylan'ı silahından çıkan kurşunla öldüren Hakkı D., savcılıktaki ifadesinde genç kadının koluna saldırması sonrasında ateş aldığını söyledi. Hakk D., “Bayıldı sandım ama ölmüş” dedi.

Yerel Haberler 20.06.2019, 09:32 Burak ZİHNİ
Saplantılı aşık ağız değiştirdi!

İzmir'de yaşayan ancak 19 Temmuz'da Hakkı D. ile görüşen Gamze Ceylan, kendisine aşk besleyen evli ve 4 çocuk babası kişi tarafından tek kurşunla yaşamını yitirdi. Emlakçılık yapan Hakkı D. genç kadının kendisine 750 bin lira borcu olduğunu söyleyip iş ortaklıkları bulunduğunu söyledi. Ancak silahın torpidodan alırken yanlışlıkla patladığını öne sürdü.

Mahkemede farklı ifade

Müebbet hapis cezası istemi ile yargılanan ve ilk kez hakim karşısına çıkan Hakkı D, savcılıktaki ifadesinin aksine mahkemede ağız değiştirdi. Daha önce arasında duygusal yakınlık olduğunu söyleyen Hakkı D, "Ben aramızda duygusal yakınlık oldu demedim. Bana duygu sömürüsü ile yaklaştı dedim. Daha önceki ifademe yanlış geçmiş. Torpidodaki silaha da 'Beni herkese rezil ettin. Al vur beni, öldür' demek için uzandım. Gamze'nin korkup koluma sarılmasıyla silah ona doğru döndü, kazara ateş aldı.

Frene basınca kafası aşağıya düşmüştü. Korkudan bayıldı sandım ancak kan aktığını gördüm" dedi. Ceylan ailesinin avukatı Mehmet Bostancı ise, "Müebbet hapis cezası istemi ile yargılanan sanık suçtan kurtulmak ve haksız tahrikten ceza indirimi almak için emniyet ifadesi ile duruşmada tamamen çelişkili, ezberlenmiş bir savunma yapmaktadır. Sanıktan para alan genç kızın hesabında hiç mi para olmaz? Sanık kızın ailesini ölümle tehdit ettiği için İstanbul'a gitmiş. Silah torpido da hazır. Tasarlayarak, canice hisle işlenmiş bir cinayet. Sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması gerekir" dedi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

Senet imzalattı
Acılı baba Ahmet Ceylan, sanığın kızına zorla senet imzalattığını ancak para vermediğini ifade etti. Anne Fatma Ceylan da, sanığın yalan söylediğini dile getirerek, cinayetin de bilerek ve kasti işlendiğini söyledi YENİ ASIR

Yorumlar (0)