Taksici istediği yere götürmeyince taksiyi alıp kaçtı; "Beni götürmedikleri için ben de kendimi götürdüm"

Adana'da sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saatlerde geldiği taksi durağından cebindeki 10 lirayla evine gitmek isteyen Ünal U., taksicilerden olumsuz yanıt alınca kontak anahtarı üzerindeki taksiyi alıp, kaçtı. Şahıs ertesi gün gözaltına alınırken, "Taksiciler beni götürmediği için ben de kendimi götürdüm ama taksimetreyi açmadım" dedi.

Yerel Haberler 09.12.2020, 12:07 Gazete Damga
Taksici istediği yere götürmeyince taksiyi alıp kaçtı; "Beni götürmedikleri için ben de kendimi götürdüm"

Olay, geçen cuma akşamı Adana'nın Seyhan ilçesinde meydana geldi. Alınan ilk bilgilere göre Ünal U., sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saatlerde geldiği taksi durağında 2 sürücüye 10 lirasının olduğunu söyleyerek eve gitmek istediğini söyledi. Taksicilerden olumsuz yanıt alınca da durakta kontak anahtarı üzerinde olan taksiye binip, uzaklaştı.

MARKETTEN ÇIKARKEN KARŞILAŞTILAR

İhbar üzerine gelen polis ekipleri, çevrede araştırma başlattı. Taksi terk edilmiş olarak bulunurken, iş yerlerinin kapalı olması nedeniyle güvenlik kameralarının görüntülerine ulaşamayan polis ekipleri, sabah yeniden taksi durağına geldi. Polisler yakındaki markete girerek güvenlik kamerasını inceleme başladı. Görüntülerde şüpheliyi gören polisler, marketten çıktıkları sırada gelen Ünal U. ile karşılaştı ve şahsı gözaltına aldı.

"GİDECEĞİ YERE VARIP, TAKSİYİ ORADA BIRAKMIŞ"

Taksiyi çalması ve ertesi gün geri gelmesi güvenlik kameraları tarafından kaydedilen Ünal U.'nun yakalanmasına tanık olan market sahibi Ferdi Şen, "Cebinde 10 lira varmış, buradaki taksici arkadaşlara 'Beni götürür müsünüz?' diye sormuş. Taksiciler de 'götürmeyiz' deyince, anahtarı üzerindeki taksiyi alıp, gitmiş. Gideceği yere varıp, taksiyi orada bırakmış" dedi.

"BENİ GÖTÜRMEYİNCE BEN DE KENDİMİ GÖTÜRDÜM"

Şen, "Polisler, Ünal U. ile göz göze geldiler. Polis, 'Neden taksiyi çaldın? diye sorunca, '10 lira param vardı. Taksiciler beni götürmeyince ben de kendi kendimi götürdüm' dedi. Bir de polislere 'taksimetreyi açmadım' diye cevap verdi. Daha sonra karakola götürüldü" diye konuştu.

is ekipleri kuyumcunun çevresine şerit çekerek çevrede önlem aldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?