Uçurumun kenarında!

Valilik, Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin uçurum kenarındaki binasında saat 14.00'da eğitimin durdurulduğunu açıkladı. Ancak öğrenciler saat 17.00 sıralarında boşaltıldığı belirtilen binada görüntülendi.

Yerel Haberler 06.03.2018, 08:38 Burak ZİHNİ
Uçurumun kenarında!

Şişli Endüstri Meslek Lisesi'nin etrafındaki AVM ve rezidans inşaatı nedeniyle, okulun hemen yanında korkutan görüntü oluştu. Hafta sonu yağışla birlikte okulun hemen yanındaki kazı alanında toprak kayması meydana geldi. Konunun medyaya yansımasının ardından İstanbul Valiliği'nden dün yapılan açıklamada, "Bu aşamada hafta sonu meydana gelen yağışların yol açabileceği herhangi bir risk ihtimaline karşın bugün (dün)  saat 14.00 itibariyle haberlere konu binadaki öğrencilerin diğer mevcut atölyelere taşınma işlemi gerçekleştirilmiştir" denildi. Ancak bazı öğrenciler saat 17.00 sıralarında uçurumun kenarındaki okul binasında görüntülendi. Bazı sınıflarda öğrencilerin olduğu görüldü.

Can güvenliği hiçe sayılıyor
Okul çıkışında öğrenciler DHA'ya konuştu. Toprak kayması nedeniyle korku yaşadıklarını belirten bir öğrenci, "Bizim olduğumuz bloğun yanında toprak kayması oluyor. İster istemez korku yaşıyoruz. İnşaat sesleri ders işlememize engel oluyor" diye konuştu. Seslerden dolayı ders işlemekte sıkıntı çektiklerini söyleyen başka bir öğrenci ise, "Zaman zaman toprka kayması yaşanıyor. Endişeliyiz. Can güvenliği hiçe sayılıyor" ifadesini kullandı. Bir başka öğrenci ise, "Korku ve panik oluyor; ama yapacak bir şey yok. Biz elimizden geleni yaptık. Yürüyüş yaptık, imzalar topladık; fakat bu inşaatı durduramadık. Aşırı derecede gürültü var" dedi.
Bir öğrenci ise "Çok ses geliyor. İnşaat alanından geçiyormuş gibi üstümüz başımız toz içinde kalıyor" şeklinde konuştu.  DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138