Üniversitelerden faydalanmalıyız

Uluslararası Örgütlerin Yönetimi Kongresi VII. Çalıştayı Küçükçekmece’de yapıldı. Çalıştayda konuşan Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Belediye olarak üniversitelerden yararlanmak istiyoruz. Biz de sizin için elimizden geldiğince bütün imkanlarımızı seferber etmeye hazırız" dedi

Yerel Haberler 09.07.2019, 07:36 Burak ZİHNİ
Üniversitelerden faydalanmalıyız

İstanbul AREL Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Nişantaşı Üniversitesi işbirliği ile 27-29 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul'da gerçekleştirilecek olan ‘Uluslararası Örgütlerin Yönetimi Kongresi’, VII. Dönem Çalıştayı Küçükçekmece Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Çalıştaya katılan Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, üniversitelerle yerel yönetimlerin birlikte çalışması gerektiğini belirterek, her türlü işbirliğine açık olduklarını vurguladı.


 

Üniversiteler bir ihtiyaçtır

Kongrelerin önemine değinen Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk kongreleri çok önemsemiş ve kongreler neticesinde Cumhuriyetin kurulmasına karar vermiştir. Ülkemizin üniversitelere, akademiye, bilim insanlarına olan ihtiyacı, suya olan ihtiyacımız kadar temel bir ihtiyaçtır. I. Dünya Savaşı’ndan sonra İngiliz General, Alman Generale diyor ki; her yer dümdüz oldu, artık Almanya 100 yıl ayağa kalkamaz. Alman General ise üniversitelerimiz ayakta, kısa sürede ayağa kalkarız diye cevaplıyor. Ben de ülkemin üniversitelerinin Türkiye'yi atağa kaldırmasını umuyorum. Belediye olarak üniversitelerden yararlanmak istiyoruz. Biz de sizin için elimizden geldiğince bütün imkanlarımızı seferber etmeye hazırız" diye konuştu.


 

Amacımız bir araya gelmek

Çalıştay'da konuşan Prof. Dr. Ali Akdemir ise "Yönetim prensipleri benzerdir diyerek, kar amaçlı ve kar amacı gütmeyen örgütlerin tamamı için bir kitap yazdık. Amacımız bu çerçevede örgütlerin yönetimi konusunda çalışan bilim adamlarını, yöneticileri ve entelektüelleri bir araya getirmektir" diyerek, "Akademik, entelektüel ve bilimsel içerikli bildirilere, konferanslara ve panellere de yer verilecektir. Dolayısıyla kongremiz aracılığıyla, sürekli olmasını dilediğimiz STK’lar-Devlet-Özel Sektör-Üniversite işbirliğini de doğal olarak gerçekleştireceğiz. Çalıştaylardan yola çıkıp Örgütlerin Yönetimi kitabına ulaşmıştık. Örgütlerin Yönetimi Kongresiyle devam ediyoruz. Elbette çalıştaylar ve kitap çalışmaları bir başka kulvarda devam edecektir. Kongre ve kongreye bağlı yazılar, dergilerde makaleler eklemlenmiş olacaktır. Uluslararası düzeyde profesyonellerin, yöneticilerin, STK’ların ve kamunun temsilcilerinin, akademisyenlerin kongremize ilgi göstermelerini bekliyoruz; kongre aracılığıyla da Yönetim Kavram-İlke ve Uygulamaları bağlamında etkileşmelerini bekliyoruz" dedi.


 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138