Yağmurun faturasını belediye karşılayacak

Esenyurt’ta geçtiğimiz hafta sonu yağan yağmur sonrası oluşan taşkın nedeniyle 260 ev ve iş yerini su basmıştı. Esenyurt Belediyesi, buralarda yaşanan hasarı karşılama kararı aldı

Yerel Haberler 31.05.2018, 07:18 Burak ZİHNİ
Yağmurun faturasını belediye karşılayacak

İstanbul'da geçtiğimiz hafta sonu yaşanan aşırı yağış sonrası Esenyurt'ta evlerini su basan vatandaşlara yardım eden Esenyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vidanjörlerle suların tahliyesini sağlamıştı. Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe de yağışın ardından baskına uğrayan eve ve sokaklar ile yapılan temizleme çalışmalarını yerinde incelemişti. Yapılan inceleme ve tespitlerin ardından Esenyurt Belediyesi, su taşkını nedeniyle oluşan mağduriyetlerin giderilmesi için vatandaşların hasarını karşılama kararı aldı.

Giderleri kanalizasyona bağlamayın

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alatepe, hiçbir Esenyurtlunun mağdur edilmeyeceğini belirterek, “Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız. Ancak su taşkınları konusunda da vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Yağmur suyu giderlerinizi kanalizasyona bağlamayın. Bu durum aşırı yağışlarda atık suların geri basmasına sebep oluyor” dedi.

Hasar tespit çalışması yapıldı
25 ve 27 Mayıs günlerinde gerçekleşen yoğun yağışlarda Esenyurt’ta toplam 260 ev ve işyerinin su baskınına uğradığı tespit edildi. Bu evlere anında müdahale edilirken, Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri vidanjörlerle su boşalttı, rögarlar temizlendi. Diğer yandan evlerde hasar tespit çalışmaları yapılarak Esenyurt Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü’ne gönderildi. Tespitlerin tamamlanmasının ardından vatandaşların su baskını nedeniyle oluşan tüm hasar belediye tarafından karşılanacak.

Yorumlar (0)