Beşiktaş Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Beşiktaş Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube arasındaki toplu iş sözleşmelerinin sonucu olumlu oldu. Yaklaşık bin 850 işçinin etkilendiği ve ailelerini de etkileyecek olan yeni sözleşme bugün imzalandı.

Beşiktaş Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Beşiktaş Belediyesi ve Disk Genel-İş Sendikası İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube arasında bin 849 emekçiyi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesinin imzalanmasının ardından Disk Genel İş Sendikası ile yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sona erdi. Anlaşma sonrası imza haberini ise Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat duyurdu.


'Kararlılıkla çalışacağız'

Beşiktaş Belediye Başkanı Akpolat, “Beşiktaş olarak örnek bir toplu sözleşmeyi Disk-Genel- İş ile birlikte hayata geçiriyoruz. Emeğin hakkını vermek, emekçi arkadaşlarımızın en iyi koşullarda çalışmasını sağlamak; ekonomik ve sosyal kazanımlarını ileri taşımak için verdiğimiz mücadele elde ettiğimiz başarı hepimizin ortak başarısıdır ve örnek niteliktedir. Diliyorum ki ülkemiz emeğin her yerde karşılığını aldığı, sosyal adaletin eksiksiz yaşama geçirildiği bir ülke olsun. Bütün çalışan arkadaşlarıma, Beşiktaş halkına hayırlı olmasını diliyorum. Aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz" dedi. 

'Herkes insan onuruna göre yaşamalı'

Beşiktaş Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre;

DİSK Genel-İş Sendikası, İstanbul Avrupa Yakası 1 No’lu Şube ile sürdürdüğümüz ve bin 849 emekçimizi ilgilendiren Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerimiz anlaşma ile sonuçlanmıştır. Beşiktaş halkına hizmet eden emekçilerimizin insan onuruna yaraşır bir şekilde yaşaması için, alın teri yere düşmeden emeğinin hakkını teslim etmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Kurum yöneticilerimiz, kamu emekçilerimiz ve işçilerimiz, üzerinden ortaklaştığımız ilkelerden güç alarak Beşiktaş halkına hizmet etmeye devam edecektir. Beşiktaş halkına, emekçilerimize ve bizleri destekleyen değerli kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?