19 Şubat'a kadar uzatıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un hayata geçirdiği, meslek edindirme kurslarına gelen yoğun ilgi nedeniyle başvurular 19 Şubat tarihine kadar uzatıldı.

Esenyurt Haberleri 15.02.2021, 19:00
19 Şubat'a kadar uzatıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un, ilçedeki sanayicilerle iş birliği içinde geliştirdiği meslek edindirme kurslarının son başvuru tarihi yoğun ilgi nedeniyle 1 hafta uzatıldı. İşsizliğe çözüm bulmak ve nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla hayata geçirilen projede; Aşçı Yardımcılığı, Kuaförlük, Modelist Yardımcılığı, Düz Dikiş Makineci, Overlokçu, Ön Muhasebe, Gazaltı Kaynakçılığı, Sıhhi Tesisat-Armatür Montajcısı ve Onarımcısı, Boru Tesisatçısı ve Arıcılık gibi 32 farklı alanda meslek eğitimi verilecek. Vatandaşların, meslek sahibi olmalarına yardımcı olmak amacıyla açılan kursların başvuruları, 19 Şubat’a kadar Esenyurt Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi’ne yapılabilecek.

Kurslara yoğun ilgi

1 Şubat’ta başvuruları alınmaya başlanan kurslara, Esenyurtlu kadınlar yoğun ilgi gösterdi. En yoğun başvuru ise Kuaförlük, Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri, Robotik Yazılım ve Kodlama, Ön Muhasebe, Gazaltı Kaynakçılığı gibi branşlara yapıldı. Her meslek dalı için farklı eğitim sürelerinin belirlendiği meslek edindirme kurslarından alınan eğitimi başarıyla tamamlayan öğrencilere MEB onaylı sertifika verilerek, meslek sahibi olmalarına imkan sunulacak. Kurslarda verilecek mesleki eğitim programları belirlenirken, Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi (ESBİM)’ne, yapılan başvurular da dikkate alınacak. Kursiyerler, eğitimler tamamlandığında, ESBİM aracılığıyla ilçedeki işletmelerin uygun kadrolarında istihdam edilecek.
 

Yorumlar (0)