Esenyurt'ta kaçak doğumhaneye baskın!

İhbar üzerine kaçak doğumhaneye yapılan baskında, yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığı belirlendi. Yakalanan ve tutuklanan şüphelilerin, durumu iyi olmayan ailelere para karşılığı bebeği satabileceklerini teklif ettikleri öğrenildi.

Esenyurt Haberleri 28.12.2020, 14:14
Esenyurt'ta kaçak doğumhaneye baskın!

Esenyurt’ta bir apartman dairesinin kaçak muayenehane yapıldığı ihbarını alan Esenyurt Asayiş Büro Ekipleri, işyerini izlemeye aldı. Ekipler, yaklaşık 1 ay önce yabancı uyruklu iki kişi tarafından kiralandığı tespit edilen dairede yabancı uyruklu kadınlara doğum yaptırıldığını belirledi.

Durumu olmayan ailelere para karşılığında bebeklerini satabileceklerini ifade eden şüpheliler yapılan ihbar üzerine yakayı ele verdi.

İhbar üzerine sözde muayenehaneye baskın düzenleyen Esenyurt Asayiş Büro Amirliğine bağlı ekipler, işyerinde muayene için gelen kişilerle birlikte sözde doktor Ö.K. ile yardımcısı sözde ebe A.O.’yu gözaltına aldı.

Adreste yapılan aramada ultrason cihazı, doğumda kullanılan ilaçlar, tıbbi malzemeler ve doğum sedyesi ele geçirildi.

Yapılan işlemlerin ardından kaçak muayenehane mühürlenerek kapatıldı. Adliyeye sevk olan Ö.K ile A.O ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)