Ahmet Davutoğlu'ndan Giresun mitingine tepki

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Malatya İl Kongresi'nde konuştu. Davutoğlu "Kendisi her türlü imkanla korunan ancak Giresun’da çevre illerden de gelen binlerce insanı meydanda topladıktan sonra bir de onlara çay dağıtarak insan onuru açısından utanç verici manzaralara yol açan Cumhurbaşkanı'nın sözleri ve tavsiyeleri artık ne kadar inandırıcı olabilir?" dedi.

Gündem 11.09.2020, 16:13 11.09.2020, 16:15 Gazete Damga

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle: 

"Aslında bu kongremizde sizlerle birlikte olmak ve Van’dan Tekirdağ’a, Ardahan’dan İstanbul’a, Batman’dan Bartın’a, Diyarbakır’dan Konya’ya kadar uzanan illerimizdeki kongrelerimizde yaşadığımız coşkuyu yaşamak istiyordum.

Ancak, korona salgınında yaşamakta olduğumuz yeni dalga bazı tedbirleri almamızı zorunlu kıldı.

Kongrelere katıldığımız illerimizde sadece havaalanında ve kongre salonunda değil sokaklarda da gördüğümüz yoğun ilginin hem teşkilat mensuplarımıza hem de vatandaşlarımıza risk oluşturmaması için bazı tedbirleri alma ihtiyacı hissettik.

"İKTİDAR YETKİLİLERİ GİBİ SORUMSUZ DAVRANAMAZDIK"

'Biz sağlık bakanının birinci dalganın ikinci pikini yaşıyoruz' dediği günlerde Giresun’da çevre illerden gelen vatandaşlarımızla birlikte miting yapan iktidar yetkilileri gibi sorumsuz davranamazdık.

Geçtiğimiz günlerde Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Nedim bey il kongrelerimizin salgın için gerekli tedbirler alınarak asgari katılımla yapılması yönündeki kararımızı vatan sathındaki il yöneticilerimize tebliğ etti.

Her şeyden daha önemli olan sağlık ile başlayalım. Artık pandemi ile ilgili konuşmaktan, insan hayatını birkaç rakama indirgeyen tablolar paylaşmaktan yorulduk. Bir ülkede ekonomiyi iyi yönetemezseniz milleti aç bırakırsınız, eğitimi iyi yönetemezseniz cahil bırakırsınız, dış politikayı iyi yönetemezseniz ülkemizin itibarını yerle bir edersiniz. Bunların hepsi önemlidir ama sağlığı iyi yönetemezseniz öldürürsünüz. 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?