Ankara'da kritik MGK! Doğu Akdeniz, Libya ve İdlib masada...

Kritik Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında başladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen toplantıda masada sıcak gündem maddeleri var. MGK'da alınan kararlar yayımlanan bildiri ile duyurulacak.

Gündem 24.09.2020, 15:46 24.09.2020, 15:48 Gazete Damga

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı Erdoğan'ın liderliğinde başladı. Kritik toplantıda masadaki en sıcak gündem maddesi Doğu Akdeniz...

Ankara, sahadaki kararlılığını vurgularken, diplomatik adımlarını da sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme trafiğinin yanı sıra, Yunanistan ile siyasi ve askeri düzeyde temaslar var.

1-2 Ekim tarihlerindeki Avrupa Birliği Liderler Zirvesi öncesinde, hem masa hem sahadaki son durum değerlendiriliyor.

SERRAC SONRASI LİBYA KONUŞULACAK

Libya da, MGK'daki sıcak gündem başlıkları arasında yer alıyor. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti Başbakanı Fayiz es-Serrac'ın ekim sonunda görevi bırakacak olması masaya yatırılıyor, atılacak adımlar üstünde duruluyor.

Türkiye ile Libya Doğu Akdeniz'de Munhasır Ekonomik Bölge Anlaşması imzalamış, bu hamle tüm dengeleri değiştirmişti.

İDLİB DE GÜNDEMDE

Suriye'de rejimin saldırılarının arttığı İdlib de MGK'da masada... Son durum ele alınırken, atılacak adımlar, izlenecek yol haritası şekillendiriliyor.

Terör örgütü PKK ve uzantılarına yönelik yurt içinde ve sınır ötesinde kararlılıkla devam eden operasyonlar gündemde yer alıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?