Buğra Kavuncu: Ak Parti'den kopan oylar arttı

Bi'Karar Ver'e konuk olan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, "Muhalefete gelen oylar kalıyor ve büyüyor. AK Parti'den kopan oyların arttığını görüyoruz" şeklinde konuştu.

Gündem 23.02.2021, 14:08 Gazete Damga
Buğra Kavuncu: Ak Parti'den kopan oylar arttı

Elif Çakır'ın AK Parti'den koparak muhalefete gelen oylar ile ilgili yönelttiği soruyu cevaplayan Buğra, şunları kaydetti:

"Kalıyor ve büyüyor. 31 Mart ve akabinde 23 Haziran seçimlerinde İstanbul'da bir fark oluştu. Oyların kaydığını, kalıcı hale geldiği ve daha da büyüyerek AK Parti'den koptuğunu görüyoruz. Nerede görüyoruz? 3 alanda görüyoruz. Birincisi sahada. Vatandaşın tepkisinden, yaklaşımından, sorusundan ve halinden anlıyorsunuz. Bu çok somut.

"MUAZZAM BİR ARTIŞ VAR"

İkincisi üye. Partiye en büyük katkı, insan kazandırmaktır. Örneğin, her ilçemize hedef verdik. Üye sayılarımızda muazzam bir artış var. Her partiden var; Cumhuriyet Halk Partisi'nden, MHP'den, AK Parti'den. İYİ Parti'den AK Parti'ye çok yoğun bir katılım var. Mesele AK Parti'ye üye olup haberi olmayan insanlar var, tuhaf bir durum.

"YÜZDE 17'YE KADAR ÇIKTIK"

Üçüncü alan ise anket. Anketler 14,15 ve 17. 13-17 arasındaki bantı sahada yaptığımız çalışmalarla da teyit ediyoruz. Hatta kararsız seçmen çok fazla. Kararsız diye nitelendirilen seçmenin bizden yana olma teveccühünü ve potansiyelini de görüyoruz."

Kavuncu'nun açıklamaları şöyle:
 "İstanbul'da diğer siyasi partilerin il başkanları ile bayramlaşmıştık. Herkesi de çağırmıştık. Fakat AK Parti ile MHP'nin il başkanları gelmemişti. Umarım AK Parti'nin yeni il başkanı bu konularda daha açık olur.

 130 milyar dolarlık bir rezerv erimesi... Ve bunun nereye gittiği belli değil. Hazine ve Maliye Bakanı ile Cumhurbaşkanı, 'Her şey hukuka ve resmi prosedüre uygun şekilde yapılmıştır' diyerek aslında 130 milyar dolar ile bir işlem yapıldığını da itiraf ediyorlar.

"O KADAR ÇOK HAİN DİYORLAR Kİ..."

 Düşünün, haftanın 4 günü sahada olan bir Genel Başkanımız var. Parti teşkilatları oturamıyor, duramıyor. Siyasi anlamda söylüyorum; insanları çalıştırmanın en motive edici rolü, budur

Hain söylemi o kadar çok kullanıldı ki... Birisine vatan haini dediğim zaman, 10 kere düşünüp arkasından da gereğini yaparım. O kadar çok ağıza sakız ettiler ki... Bu kavramları o kadar hırpaladılar ki. Yerli ve milli demeleri de o yüzden önemsiz.

"EN ÇOK PKK'NIN İŞİNE YARAR"

Muhalefete gelen oylar kalıyor ve büyüyor. 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde İstanbul'da oluşan fark; bir anlamda AK Parti'den kopan oyların arttığını görüyoruz. Nerede mi görüyoruz? Birincisi sahada, ikincisi üye sayılarındaki artışta.

6 milyon insanı bir terör örgütü mensubu gibi göstermek, bugün en çok PKK'nın işine yarar. Zil takıp oynuyorlardır hakikaten. Bu nedenle il başkanının açıklaması çok derece yanlış.

Doğu Türkistan'ı artık sadece Karar gazetesinin yazıp çizdiği bir mesele olmaktan çıkmalı. Türkiye'deki her kesimin, bütün medyanın Doğu Türkistan'a duyarlı olması gerektiğine inanıyorum."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?

`)}});