Davutoğlu: Milletimize yeni bir ufuk ve ümit oluşturma çabamızdan rahatsız oluyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramankazan kongresinde, "Biz kahramanlara saygı olarak bütün faaliyetlerimizi durdururuz. Onlar sadece kahramanları istismar ederler." ifadelerini kullandı.

Gündem 18.02.2021, 18:18 18.02.2021, 18:22
Davutoğlu: Milletimize yeni bir ufuk ve ümit oluşturma çabamızdan rahatsız oluyorlar

Davutoğlu'nun açıklamaları şöyle:

"15 Temmuz gecesi zekasıyla, bileğiyle ve yüreğiyle destan yazmış Kahramankazanlı yiğit kardeşlerim hepinizi saygıyla muhabbetle selamlıyorum.

Kahramanmaraş, bir kışın ortasında bir şehrin ayağa kalkıp milletin kaderini değiştirmesiydi.

Bir yaz gecesinin ortasında bu kez, hain bir çete, milletin topunu, tüfeğini ele geçirmiş millete kullanma karşı ihanetini sergilerken aynen Kahramanmaraşlıların sergilediği bu tavrı bu kez Kahramankazanlılar sergilediler.

"KAHRAMANKAZANLILAR DARBECİ GÜÇLERİN LOJİSTİĞİNİ YOK ETTİ"

Talimat almadan, arkamızda ne kadar gücümüz var, bu geceyi sabaha eriştirebilir miyiz diye düşünmeden, kimseden işaret beklemeden, ihanet odağının merkezi Akıncı Üssü'nün -zekasıyla, toplanan ekinlerin balyalarını yakarak- darbeci güçlerin lojistiğini yok ettiler.

Milletler sadece savaşarak destan yazmazlar. Aynı zamanda kahramanlarına saygı göstererek destan yazarlar. 16 yiğidimizin ateşi yüreğimizi yakarken bazıları da bırakın yas tutmayı, en coşkulu salonlarda kongre yapmaya devam ettiler.

"ŞEHİT ANNESİNİN HIÇKIRIKLARINI MİLYONLARA İZLETTİRDİLER"

Pandemi şartlarında, kendi ifadeleriyle lebaleb doldurulan salonlarda bir şehit annesinin hıçkırıklarla dolu feryadını bir siyasi parti kongresinden milyonlara izlettirdiler.

Aramızdaki fark budur: Biz kahramanlara saygı olarak bütün faaliyetlerimizi durdururuz. Onlar sadece kahramanları istismar ederler.

"BİRİLERİ BİZİM ÇABAMIZDAN RAHATSIZ OLUYOR"

Bugün birileri bizim milletimize yeni bir ufuk ve ümit oluşturma çabamızdan rahatsız oluyorlar.

Ankara sokaklarında siyasi terör yapanlar, yüreğimize korku salacağını düşünenler Ankara'nın ortasında genel başkan yardımcımıza saldırıda bulundular.

"BİZİ ENGELLEYEMEZSİNİZ"

Bir kez daha buradan, Kahramankazan'dan ilan ediyoruz: Ne yaparsanız yapın, bizim yüreğimizdeki vatan aşkımızın verdiği cesareti kıramazsınız, yolumuzu kesemezsiniz, bizi engelleyemezsiniz. Bu kadar!"

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138