İstifa sonrası Erdoğan Nurettin Canikli ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak'ın istifa paylaşımının ardından yeni bakanın kim olacağı konuşulurken, Reuters ve Bloomberg, dün gece Naci Ağbal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği brifinge Nurettin Canikli'nin de katıldığını yazdı.

Gündem 09.11.2020, 14:02 Gazete Damga
İstifa sonrası Erdoğan Nurettin Canikli ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, dün akşam sıralarında Instagram hesabından yapılan istifa paylaşımıyla ilgili Ankara sessizliğini, Reuters Bloomberg'den flaş bir iddia geldi.

Reuters, Merkez Bankası'nın yeni başkanı Naci Ağbal'ın dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir brifing verdiğini, toplantıya eski başbakan yardımcısı Nurettin Canikli'nin de katıldığını duyurdu.

Ankara kulislerinde Berat Albayrak'ın istifası sonrası Hazine ve Maliye Bakanlığı için adı geçen Canikli'nin, toplantıya 'bazı teknik ayrıntılar sunmak için' katıldığı belirtildi.

'GÖRÜŞME ALBAYRAK'IN İSTİFASI SONRASI YAPILDI'

Bloomberg de, söz konusu brifingin 'pazar akşamı geç saatlerde, Albayrak'ın istifa mesajını paylaşmasından sonra yapıldığını duyurdu. Habere göre Erdoğan'ın İstanbul Kısıklı'daki konutunda yapılan görüşmede, para politikaları ele alındı. 


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?