Mansur Yavaş: Belediye kiracılarına yeni yılda zam yapılmayacak

ABB Başkanı Mansur Yavaş, yeni yılda belediye, EGO, ASKİ ve diğer iştiraklerdeki kira ücretlerine zam yapılmayacağını belirterek, "Faaliyetleri durdurulan işletmelerden de 6 ay kira almayacağız" dedi.

Gündem 18.12.2020, 13:23
Mansur Yavaş: Belediye kiracılarına yeni yılda zam yapılmayacak

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş; belediye, EGO, ASKİ ve diğer iştiraklerdeki kira ücretlerine 2021 yılında zam yapılmayacağını duyurdu. Yavaş, faaliyetleri durdurulan işletmelerden de 6 ay boyunca kira almayacaklarını belirtti. 

Twitter hesabından açıklama yapan Yavaş, "Ankara'mız dayanışmayla güçleniyor ve umut buluyor. El ele verip tüm zorlukları aşacağız" derken, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınıyla birlikte belediyenin duyurduğu mali yardımlara bir yenisini daha ekledi. 

"ABB, EGO, ASKİ ve iştiraklerimizde ekmek teknesi olan kiracılarımıza, 2021 yılında zam yapmıyoruz. Faaliyetleri durdurulan işletmelerden de 6 ay kira almayacağız" ifadesini kullanan Yavaş, faaliyetlerine devam eden işletmelerin de ilk 6 ay kira ödemeyeceğini, yılında son 6 ayında 6 taksit halinde ödeyeceğini açıkladı. 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138