Soylu'dan, Ak Partili Metiner'e yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ak Partili Mehmet Metiner'in sosyal medya hesabından yayınladığı bir video ile yanıt verdi.

Gündem 19.07.2020, 15:36 Gazete Damga
Soylu'dan, Ak Partili Metiner'e yanıt

Videoda Metiner, "Buradan İçişleri Bakanlığı’ndaki arkadaşlarıma hatırlatmak istiyorum, lütfen. Türk Tarih Kurumu Başkanı’nın yaptığı gibi, “Geçmişten FETÖ bulaşığı olabilir, geçmişte yolu kesişmiş olabilir, bunları da kazanmamız lazım” gibi bir mantıkla kritik noktalara asla getirilmemesi gerekiyor. Bakınız, isimler var bizde. Burada açıklamamıza gerek yok, biz de izliyoruz kendimize göre. Bir önemli ilimizde, illerimizin herhangi bir yerinde bu tür kritik yerlerde hâlâ isimler varsa, ‘Nedamet gösterdiler, kazanmamız lazım’ mantığı altında eğer bu tür atamalar, tayin ve terfiler yapılırsa korkarım ki FETÖ ile mücadele konusunda yeniden zafiyet yaşayabiliriz." sözleri yer aldı. Soylu'nun “Sayın Metiner değerlendirmesinde şunu ortaya koydu. Dedi ki, “Nedamet getirdiği…” nedamet getirdiği için bizim göreve getirdiğimiz kimse yok. Ben hayatımda düzgün yaşayan bir adamım. Öyle sağın solun laflarıyla beraber iş yapacak bir adam değilim. Bizim bir hükûmetimiz var, politikamız var. Ben hükûmetimizin politikasını bir vesileyle yürütmeye çalışan bir adamım ama bu laflar benim ağrıma gider. Ömrümde iki kaşıkla yemek yemedim. Bir tek FETÖ’cüyü göreve getirmişsem, bu söylenmiyorsa bu ülkemize ihanettir." yanıtının eklendi.

Metiner'in "Benim sözlerim üzerine bağlanmasını ben de teessüfle karşıladım. İçişleri Bakanlığı’nda FETÖ’cüler atandı’ diye bir ifade kullanmadım." demesinin ardından “Başa dönelim” ifadesi kullanılarak, Metiner'in "İsimler ve bizde burada açıklamamıza gerek yok, izliyoruz kendimize göre" açıklamasıyla video sonlandı. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?