9 belediyeden ortaklık mesajı

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Cumhuriyet Halk Partili 9 ilçe belediyesi, “Şiddete Karşı Birlikteyiz” sloganıyla kadına yönelik şiddetle mücadelede ortaklık mesajı verdi

İstanbul Haberleri 28.11.2021, 08:31 28.11.2021, 08:35 Burak ZİHNİ
9 belediyeden ortaklık mesajı

İstanbul’un farklı semtlerinden Cumhuriyet Halk Partili 9 ilçe belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında “Şiddete Karşı Birlikteyiz” sloganıyla ortak bir mesaj yayınladı. Şişli, Beşiktaş, Sarıyer, Adalar, Avcılar, Ataşehir, Kartal, Esenyurt ve Beylikdüzü Belediyeleri 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Gününde, ortak sloganlarını sosyal medya hesapları ve billboardlarda yerini aldı.


Bilgiler de yayınlandı

Şiddete Karşı Birlikteyiz” sloganının kullanıldığı mesajda CHP’li belediyeler, şiddete karşı kadınların yanında ve birlikte olduklarını kamuoyuna da duyurdu. Kadınların şiddete maruz kaldıklarında başvurabilecekleri ve ücretsiz destek alabilecekleri belediyelere bağlı kadın danışma/dayanışma merkezlerinin iletişim bilgileri için de bir tablo hazırlandı.


CİNSİYET  EŞİTSİZLİĞİNE  DİKKAT ÇEKİLDİ

Kartal Belediyesi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekmek ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla "Kadına Yönelik Şiddete Toplumsal Cinsiyet Penceresinden Bakmak" adlı bir panel düzenledi. Kartal Belediyesi, Kalamış Rotary Kulübü ve Dalyan Inner Wheel Kulübü işbirliği ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında düzenlenen panel Soğanlık Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Uzman Eczacı Belkıs Ünver ve Uzman Psikolog Ekin Çakır'ın sunumuyla gerçekleştirilen panelde toplumsal cinsiyet bağlamında kadına yönelik şiddet konusu ele alındı. Belkıs Ünver Türkiye'den ve dünyanın çeşitli ülkelerinden şiddet verilerini paylaşırken, Ekin Çakır da psikolog gözüyle şiddetin toplumsal nedenlerini ele aldı. Uzman konukların bilgilerini paylaştığı panel izleyenler tarafından dikkatle takip edildi. Panelin sonunda konuşmacılara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu.

Yorumlar (0)