Anaokulu için çekiliş yapıldı

Eyüpsultan Akademisi ve Anaokulları’nda eğitimler kaldığı yerden devam ediyor. Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in ilçeye kazandırdığı, Karadolap Mahallesi’nde bulunan Eyüpsultan Akademisi ve Anaokulları’nda 2021-2022 eğitim öğretim yılı başlıyor

Anaokulu için çekiliş yapıldı

"Ezbere değil deneyime dayalı eğitim" sloganıyla açılan Anaokuluna yapılan başvuruların kontenjandan fazla olması üzerine kura çekimi yapıldı. Kura çekimi pandemi nedeniyle Eyüpsultan Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı yayınla gerçekleştirildi. Sabahları verilecek eğitim için ön kayıt yaptıran tüm öğrencilerin kayıtları kura çekimi olmadan yapılırken, öğlen grubunda ise yaşanan talep fazlalığı nedeniyle, asil ve yedek öğrencilerin listeleri belirlendi.
Milli Eğitim esaslarına uygun olarak eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Eyüpsultan Akademisi Anaokulu, yarım gün esasına uygun olarak eğitim hizmeti verecek. Öğrenciler sabah ve öğle olmak üzere 08:30-12:30, 13:00-17:00 saatleri arasında iki farklı grupta eğitim alacak.
Milli Eğitim müfredatının yanı sıra bu yıl anaokulunda; İngilizce, Akıl ve Zeka Oyunları, Değerler Eğitimi, seçmeli ders olarak Kuran-ı Kerim ve Folklör eğitimleri de verilecek.


İhtiyaçlar karşılanıyor
Toplam 400 metrekarelik bir alanda, Karadolap Mahallesi Direk Sokak’ta 2 katlı olarak yapılan anaokulu, bölgede bu konudaki büyük bir ihtiyacı karşılayacak. Mevcut hali ile 80 öğrenciye hizmet verecek kapasitede olan anaokulu, 3 sınıf, 1 Loft Alanı (Etkinlik Alanı), 1 İdare Odası, 1 Bekleme ve Bebek Bakım Odası, 1 Yemekhane/Mutfaktan oluşmakta.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138