Bağcılar'da denetim

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Bağcılar'da işyerleri denetiminin ardından haftasonu düğün salonları denetlendi. Denetimlerde, sosyal mesafe kuralına göre masa sandalye düzeni ve oyunların temassız olması konusunda uyarıldı

İstanbul Haberleri 10.08.2020, 07:28 10.08.2020, 13:40 Burak Zihni

İçişler Bakanlığı'nın son günlerde artan Koronavirüs vakalarını önlemek için yayınladığı genelge çerçevesinde Bağcılar'da işyerleri denetiminin ardından haftasonu düğün salonları denetlendi. Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polis ve Belediye Zabıta ekipleri ilçede bulunan 63 düğün ve nikah salonunu denetime gitti. Denetimlerde, sosyal mesafe kuralına göre masa sandalye düzeni ve oyunların temassız olması konusunda uyarıldı. Denetimlerde çoğunlukla genelgede belirtilen kurallara uyulduğu görülürken eksikleri olan salonlar uyarıldı.

Oyun oynarken dikkat
Düğün sahiplerindende özellikle oyun oynanırken el ele tutulmadan yani halay çekmeyip Ankara'nın Bağları gibi temassız oyunlar oynamaları istendi.. Denetim esnasında düğün veya nikah olmayan salonlar önümüzdeki hafta sonu tekrar gidilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?