Bir arada olmak güzel

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 38 mahalle muhtarı ile 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü’nde bir araya geldi. 

İstanbul Haberleri 19.10.2020, 16:59 Gazete Damga

Kahvaltıda konuşan Başkan Genç, "Birlik ve beraberliğimizi devam ettirmek, devletle, milletle hep bir arada olmak çok güzel” dedi
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Mahallemizin cumhurbaşkanları” olarak tabir ettiği muhtarlar için bir buluşma düzenledi. Baltalimanı’nda gerçekleşen kahvaltılı toplantıya; Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Işıktaş, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, başkan yardımcılarının yanı sıra meclis üyeleri de katıldı. Muhtarlara verdiği önemi her fırsatta belirten Başkan Genç, yaptığı konuşmada “Biz her adımımızı devletin bir adımı olarak görüyoruz, buna göre hareket ediyoruz. Muhtarlardan başlayan, kaymakamımızla, valimizle Sarıyer’de pandemi döneminde vefa projesi ile başlayan süreç oldukça başarılı yürütüldü” dedi.

Demokrasinin temel taşı

Muhtarların yerel yönetimler için çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulayan Başkan Genç konuşmasına şöyle devam etti, “Bu bir emek, topluma katkı. En büyük derdimiz mevcut yaşamı kolaylaştırmak ve yeni yaşam alanları kurmak. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bugüne kadar demokrasiye yönelik çok önemli adımlar atıldı. Muhtarlıklar, yerelde çok önemli. Sarıyer’de pandemi döneminde vefa projesi ile başlayan süreç oldukça başarılı yürütüldü.  Belediye personelimizde de Covid-19 olan hastalarımız oldu ama atlattılar. Vatandaşımızın kim nerede ne şekilde sorun yaşarsa Kaymakamların talimatı ile özellikle muhtarlarımız çok özverili çalıştı. Bu anlamda ciddi çaba sarf ediyoruz. Bu süreç birlik beraberlik gerektiriyor. Bölgede minimalize etme şansımız var, şimdi okullarda açıldı, yaşamın içinde olan herkesle bir araya gelerek bu problemlerin önüne geçeceğiz. Muhtarlar demokrasinin temel taşlarıdır, ben bunu her zaman söylerim. Onlar mahallelerin cumhurbaşkanlarıdır. Biz belediye olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla, kendi sorumluluklarımızı, çalışmalarımızı devam ettirmeliyiz. Sadece bu gün değil her gün birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.” Sarıyer Kaymakamı Mehmet Özer ise konuşmasının bir bölümünde pandemi döneminde belediyenin ve özellikle muhtarlık işleri müdürlüğünün çalışmalarını ön plana çıkararak Başkan Genç’e teşekkür etti.

Sarıyer Belediyesi

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?