Çağdaş kadınlardan engellilere sandalye

Çağdaş ve Çalışkan Kadınlar Derneği ‘Bir sandalye de sen al’ kampanyası başlatarak birçok engelli çocuğun tekerlekli sandalye ihtiyacını karşılayacak

İstanbul Haberleri 27.06.2021, 09:02 27.06.2021, 09:06 Burak ZİHNİ
Çağdaş kadınlardan engellilere sandalye

Hilton Garden Inn Beylikdüzü Otel’de gerçekleşen kahvaltı ile ilk sandalyeleri toplamaya başlayan Çağdaş ve Çalışkan Kadınlar Derneği Başkanı Kadriye Dila Kunduracı, hedeflerinin rakamsal boyuta ulaşmak olmadığını ama rakamsal duyarlılığa ulaşmak istediklerini kaydetti. Kunduracı, "Bugün Adana’dan programımıza katılım sağlayarak ciddi miktarda sandalye bağışı yapan Saygıdeğer hayırsever iş insanı Necati Çetinkaya ve oğulları İhsan Çetin Kaya ile Murat Çetinkaya’ya çok teşekkür ediyoruz. Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Sayın Dr. Gürbüz Çapan beye projemize katkıları için çok teşekkür ediyoruz. İstanbul Gazeteciler Dernek Başkanı ve Damga Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sayın Mehmet Mert’e çok teşekkür ediyoruz" dedi.


200 bin engelli var

Telefon ve telgrafları ile programa katılan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a, Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli’ye, Hilton Garden Inn Beylikdüzü Otel yönetimine de teşekkür eden Kunduracı, "Çok kıymetli dernek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Katkılarınız sayesinde birçok engelli çocuklarımız elektrikli sandalye sahibi olacak. Ülkemizde yaklaşık 200 bin engelli vatandaşımız var. Bu vatandaşlarımızın çoğu ne yazık ki her türlü yardıma muhtaç. Biz de daha yolun başında bir dernek olarak bu tür anlamlı projeler sunmaya devam edeceğiz. Amacımız gerçek anlamda sivil toplum örgütü görevini en iyi şekilde temsil etmek ve çocuklarımıza, kadınlarımıza, yurttaşlarımıza yardımcı olmak" dedi. Sunuculuğunu İGD Başkanı Mehmet Mert’in yaptığı programda, iş insanı İhsan Çetin Kaya ile Murat Çetinkaya’ya plaketlerini Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan taktim etti.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?