Esenyurt'ta fabrikayı yağmadılar! Sokağa çıkma yasağına rağmen hırsızlık

İstanbul Esenyurt'ta sokaağa çıkma yasağına rağmen birkaç şahsın eski bir teksil fabrikasını yağmaladığı görüntülendi. Fabrikanın saclarını da söken hırsızlar cep telefonları tarafından görüntülendi.

Esenyurt'ta fabrikayı yağmadılar! Sokağa çıkma yasağına rağmen hırsızlık

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı cuma gününde görülmemiş bir hırsızlık yaşandı. Eski bir tekstil firmasınıa ait fabrikayı gözlerine kestiren hırsızlar, yağmalamaya başladı. Aralarında çocukların da bulunduğu bir grup, sokağa çıkma yasağına aldırış etmeden dün sabah saatlerinde fabrikaya geldi. Fabrikada bulunan demir parçaları çalan hırsızlar, çalınacak bir şey bulamayınca çatıya çıktı. Canlarını hiçe sayan hırsızlar, çatıdaki sacları sökerek çaldı. Hırsızların sacları sökme anı ise çevredeki bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerine gelen polis ekipleri, hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.  


Çatıya kadar sökmeye başladılar
Görgü tanığı Evren Sevgili "Burası eski bir fabrika. Bir ay öncesine kadar güvenlik duruyordu. Bir aydır boş. Hırsızlar gelmeye başladı. Çatıya kadar sökmeye başladılar. Kapısına kadar yağmalamaya başladılar. Hırsızlar geceleri sürekli ellerinde sürükleyerek çaldıkları malzemeleri götürüyorlar. Çaldıkları demir ve hırdavatları arabalarla çekip götürüyorlar. Yaklaşık iki haftadır devam ediyor. Güvenlik olmadığı için çalıyorlar. Çatıya kadar söküp götürdüler" dedi.


Ne buldularsa aldılar

Muhammet Balcı ise, "Gece gündüz bu fabrikayı hırsızlar talan etti. Söküp, parçalayıp götürüyorlar. Gürültü de oluyor. İnsanlar kalabalık bir şekilde geliyorlar. Polis ekipleri sürekli gelip kontrol ediyor ama yetişemiyorlar. Bir önlem alınamadı. Son bir haftadır devam ediyor. Gün içinde bir saat gelip gidiyorlar. Demir, kablo ne bulurlarsa alıyorlar" diye konuştu.

Daha önce de oldu
Bu ara fabrikanın bir süre önce de yağmalandığı öğrenildi. O anlar da çevredekiler tarafından görüntülendi. 

Yorumlar (0)