İBB sağolsun!

Kartal Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ile birlikte, 2019 yılından bu yana hayata geçirilen çalışmalarda, 19 mahalle ve 90 sokakta; toplamda 14.131 metre uzunluğunda yeni altyapı sistemi çalışması gerçekleştirildi

İBB sağolsun!

Kartal Belediyesi;'nden yapılan açıklamada, İBB'nin ilçede yaptığı çalışmalar anlatıldı. Açıklamada, “Özellikle COVİD-19 salgınında, sokağa çıkma yasağının sürdüğü günlerde, ilçede altyapı konusunda büyük hamleler gerçekleştirilirken, son olarak; Kordonboyu ve Uğur Mumcu Mahallelerinde de altyapı çalışmalarına hız verildi. 2019 yılından bu yana gerçekleştirilen çalışmalarda, 90 sokakta; 7657 metre atık su, 6474 metre yağmursuyu altyapı çalışması gerçekleştirilerek, 25 yıllık sorunlara adeta neşter vuruldu. Yoğun bir mesainin harcandığı büyük altyapı atılımı sayesinde hem Kartal’da yağmur suyu sistemi ile atık su sistemleri ayrıştırılarak Marmara Denizi'ne atık suyun dökülmesinin önüne geçildi hem de kentin altyapısı 4 kat büyüdü” denildi.Görülmemiş yatırım!

Açıklamanın devamında, “Son olarak, Kordonboyu Mahallesi Meşeli Ayazma Caddesi ve Eski Yakacık Caddesi’nde 700 metre yağmursuyu hattı çalışması ile Uğur Mumcu Mahallesi Şehit Turan Damgacı Sokak’ta 2 buçuk km atık su ve 2,5 km yağmursuyu hattı çalışması başlatıldı. Çalışmalar tamamlandığında, uzun yıllardır altyapı yetersizliğinden dolayı sorun yaşayan mahalle sakinlerinin ve bölge esnafının rahat bir nefes alması hedefleniyor” ifadeleri kullanıldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise “Kartal’da İBB ile ortak gerçekleştirdiğimiz altyapı atılımı ile son 25 yılda görülmemiş bir yatırım gerçekleştiriyoruz. 19 mahallede ve 90 sokakta 15 bin metreye yakın bir yenileme sistemi gerçekleştirdik. Bugüne kadar ne yazık ki ihmal edilen bir sorundu. İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun göreve gelmesi ile beraber, Kartal’da işbirliği ile bu sorunu direkt gündemimize aldık. Tabii, bu çalışmalar ara vermeden Kartal’ın tamamında devam edecek. Altyapı, yol, kaldırım ve çevre düzenlemeleri yaparak cadde ve sokaklarımızı modern hale getirmeye, onlara prestij kazandırmaya devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)