Kemal Deniz Bozkurt: Merhem olmak için buradayız!

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, 31 Temmuz'da Van’da yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlara destek olmak için Başkale ve Çaldıran’da esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Bozkurt, "Van’da selden zarar gören, yangından zarar gören vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak, bir nebze olsun merhem olmak için geldik" dedi.

İstanbul Haberleri 27.09.2021, 17:26 Zehra Çelik
Kemal Deniz Bozkurt: Merhem olmak için buradayız!

31 Temmuz'da Van’da yaşanan sel felaketinden etkilenen vatandaşlara destek olmak için Başkale ve Çaldıran’a giden Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, sel felaketinin yaşandığı Esenyamaç köyü ve Osmanlı Mahallesi’nde vatandaşlar ve esnafla bir araya geldi. Sel felaketi yaşayan vatandaşlara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Başkan Bozkurt, içerisinde hijyen malzemesi ve gıda kolisi olan 2 TIR yaşam malzemesi desteği sağladı.


Eksiklerimizi gördük

"Esenyurt, Türkiye’nin her yerinden göçüp gelen vatandaşlarımızdan oluşan bir kent" diyen Başkan Bozkurt, "Türkiye’nin neresinde bir sorun olursa yüreğimiz acıyor, derinden hissediyoruz" ifadelerini kullandı. Sel felaketinin yaşandığı Batı Karadeniz bölgesine de gittiklerini hatırlatan Bozkurt şöyle konuştu: "Geçen hafta Kastamonu ve Sinop’taydık. Bu hafta da Van’da selden zarar gören, yangından zarar gören vatandaşlarımızın acılarını paylaşmak, bir nebze olsun merhem olmak için geldik. Bu ziyaretimiz aynı zamanda büyük bir çalışmaya döndü, sağ olsun vatandaşlarımız bizi görünce çok mutlu oldular. Biz de onlarla beraber olmaktan, onları dinlemekten mutlu olduk, eksiklerimizi gördük, neleri daha iyi yapabileceğimizi gördük, inşallah daha sonra da daha sık bir arada olacağız. Sadece selde, doğal afette değil, yılın belli dönemlerinde buradaki vatandaşlarımızın sorunlarını dinlemek, anlamak, varsa çözüm önerilerimizi ve gerektiğinde kaynaklarımızı paylaşmak için bir arada olacağız."

kemal deniz bozkurt


Gurur duydum

Başkan Bozkurt, sel felaketinin yaşandığı ilçeler başta olmak üzere bölgedeki kuraklık ve ekonomik sorunlarla mücadele eden esnafla dayanışmak için Van ve Ağrı’da birçok ilçeyi ziyaret etti.
Başkan Bozkurt, CHP Van İl Başkanı Seracettin Bedirhanoğlu, Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Okan Çiftçi ve Ağrı Dernekler Federasyonu Başkanı Şerafettin Öztürk ile birlikte Van'ın Gevaş ilçesinde siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, STK temsilcileri ve Gevaşlı vatandaşlar ile bir araya geldi. Başkan Bozkurt ardından ilçe esnafını ziyaret etti. Başkan Bozkurt, "Gurur duydum buraya gelmekten, böyle güzel karşılanmaktan, gözlerinizde o sevgiyi hissetmekten. Çok büyük mutluluk duydum" ifadelerini kullandı.


ÖNCE BİR ARAYA GELMEMİZ LAZIM

Gevaş’ta vatandaşlar ile buluşmanın ardından sel felaketinin yaşandığı Başkale Esenyamaç köyüne giden Bozkurt, selden zarar gören vatandaşların sorunlarını dinledi. Özalp, Çaldıran ve Muradiye'de de esnaf ziyareti gerçekleştiren Kemal Deniz Bozkurt, "Bir arada duracağız. Sorunlarımızı konuşup aşama aşama çözeceğiz ama önce bir araya gelmemiz lazım" diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi. Bozkurt, CHP Ağrı İl Başkanı Nihat Aslan ile Ağrı Cumhuriyet Caddesi'nde vatandaşlarla buluşmanın ardından Doğubayazıt, Patnos ilçelerinde de vatandaş ve esnafla temas kurdu. Beraberindeki heyetle Van’ın Erciş ilçesinde CHP İlçe Başkanlığını ziyaret ederek programına devam eden Başkan Bozkurt, Edremit’te STK temsilcileri ve vatandaşlarla kahvaltı programında bir araya gelerek ziyaretlerini tamamladı. 
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138