Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun neden öldürüldüğü ortaya çıktı!

Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun önceki gün uğradığı silahlı salıdır sonrası hayatını kaybetmesi adeta şok etkisi yarattı. Emniyetten yapılan açıklamada Mahmutyazıcıoğlu'nun neden öldürüldüğü hakkında bilgi verildi.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu'nun neden öldürüldüğü ortaya çıktı!

Sunucu Ece Erken ile 7 ay önce evlenen Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, önceki gece bir silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Mahmutyazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili sır perdesi de aralandı.


CİNAYETİN NEDENİ 65 BİN LİRALIK ALACAK-VERECEK DAVASI


Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, olayla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada olayın bazı detayları da ortaya çıktı. Suphi Malgaz emniyette bilgi sahibi olarak verdiği ifadede, gayrimenkul satışı nedeniyle Gökhan Karakan ile arasında 65 bin liralık alacak verecek meselesi yaşandığını belitti. Suphi Malgaz ifadesinde, Gökhan Karakan ile aralarında 1 milyon 480 bin liralık gayrimenkul satışı olduğu ve kendisinin aynı gayrimenkulü 1 milyon 600 bin liraya satması üzerine Gökhan Karakan’ın kendisinden 100 bin lira daha istediğini söyledi. Bunun üzerine aralarında yaşanan anlaşmazlık sonrası Karakan’ın kendisini, “O zaman ağabeylerimi gönderirim” dediğini kaydetti.

YAZILI BELGE TARTIŞMASI

Hakkında gözaltı kararı bulunan kişilerden Seccad Yeşil’in de kendisini araştırdığını söyleyen Malgaz, kendisini Ali Yasak’ın (Drej Ali) yeğeni olarak tanıtan Kadir Yasak’ın çağırmasıyla Mahmutyazıcıoğlu ile kafeye gittiklerini söyledi. Yapılan görüşmede 65 bin liraya anlaştıklarını söyleyen Malgaz, Mahmutyazıcıoğlu’nun kendisine yazılı bir belge olmadan parayı vermemesini söylediğini ifade etti. Bunun üzerine Seccad Yeşil’in Mahmutyazıcıoğlu’nu arayarak tartıştıklarını söyledi. Malgaz, Gökhan Karakan’ın da kendisini aradığını belirterek, Karakan’a parayı Mahmutyazıcıoğlu’ndan alması gerektiğini söylediğini ifade etti. Malgaz, Mahmutyazıcıoğlu’nun dün öldüğünü öğrendiğini söyledi.

Yorumlar (0)