Sanayi bölgesine otel

Türkiye’nin ilk kimya ihtisas OSB’si GEBKİM’de OSB üyesi kuruşlarını ve bölgede yer alan sanayi kurumlarını ziyaret edecek misafirlerin konaklayabileceği GEBKİM Oteli’nin temeli atıldı

İstanbul Haberleri 12.12.2021, 08:10 12.12.2021, 08:12 Burak ZİHNİ
Sanayi bölgesine otel

Bölgedeki sanayi kuruluşlarını ziyaret eden misafirlerin konaklama sorununa yanıt verecek GEBKİM Oteli’nde 100 adet standart oda, 5 adet süit oda, 2 restoran, yüzme havuzu barındıran bir spor kompleksi ve toplantı odaları yer alacak. Otelin temel atma törenine Kocaeli Vali Yardımcısı Ekrem Çalık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak ve Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler katılım gösterirken otelin önemine değinen GEBKİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı, “Bölgemizin konaklama ihtiyacını en iyi şekilde karşılamak için GEBKİM Oteli projesini hayata geçirdik. Amacımız sanayi kuruluşlarına gelen misafirlerimizin ziyaretlerini en verimli şekilde gerçekleştirmesi” diye konuştu.

8 bin 600 metrekarelik alan
GEBKİM Otel’in özelliklerini sıralayan İbrahim Aracı, “8 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip olacak GEBKİM Oteli ile misafirlerimizin konaklama sorununa çözüm oluşturmayı hedefliyoruz. Otel içerisinde bulunacak toplantı odaları sanayi kuruluşlarımızın önemli görüşmelerini yapabilecekleri bir ortam yaratacak. Böylece bölgeyi ziyaret eden yatırımcı otelini terk etmeden ya da çok kısa mesafeler içinde işlerini halledebilecek. Yeşil bina olarak tasarlanan GEBKİM Otel, kendi enerjisini güneş panellerini kullanarak üretebilecek ve yağmur suyunu toplayarak kullanıma açacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)