Silivri Belediyesi turşu yapıp satıyor

Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından üretilen lahana turşuları ve fasulyeler, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Silivri Gıda Bankası’na teslim edildi. Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, "İlaç kullanılmadan organik üretilen lahanalar, karnabaharlardan burada turşular kuruluyor. Sonra ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz" dedi

Silivri Belediyesi turşu yapıp satıyor

Silivri Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, iyi tarım uygulamalarına yönelik çalışmalarına devam ediyor. Birçok farklı sebze üretimine yönelik denemelerin yapıldığı Tarımsal Hizmetler Müdürlüğünde, iyi tarım uygulaması ile yetiştirilmiş kırmızı lahana, beyaz lahana ve domateslerden turşu yapıldı. Uygulama merkezinde üretilen 370 adet 1 litrelik beyaz ve kırmızı lahana turşusu, 34 adet 3 litrelik lahana turşusu, 64 kavanoz domates turşusu ve 120 kg kuru fasulye, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Silivri Gıda Bankası’na teslim edildi.

Örnek projeler yapıyoruz

Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü çalışmalarını değerlendiren Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, tüm Türkiye’ye örnek projeler yürütüldüğünü ifade ederek, “Ülke olarak, dünya olarak Koronavirüs salgın hastalığı nedeniyle zor bir dönemden geçiyoruz ama biz dünyadan da hayattan da kopmadan Silivri’deki tüm faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz. Şuan da Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezi’mizdeyiz. TÜRAM, yaklaşık 500 dönüm bir arazide kurulu ve bizim burada çok çeşitli faaliyetlerimiz var. Aromatik bitkilerden tutun, atalık tohuma, sebze meyveye kadar hepsi var. Şuanda kışlık lahanalardan, karnabaharlardan yapılan turşuların yanındayız. Bu üretimlerin tamamını Silivri Gıda Bankası aracılığı ile Silivri’deki ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Hiç ilaç kullanılmadan organik üretilen lahanalar, karnabaharlardan burada turşular kuruluyor. Daha sonra ekiplerimizce özenle hazırlanan bu ürünleri ihtiyaç sahibi ailelere dağıtıyoruz. Silivri’deki çalışmalarımızla tüm İstanbul’a, tüm Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyoruz" diye konuştu.

YÜZME HAVUZU PROJESİNİN İHALESİ YAPILDI
30 Mart 2020 tarihinde yapı ruhsatı onaylanan Silivri Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projesinin ihalesi gerçekleştirildi. Yeni Mahalle 1653 ada 2 parselde yapımına başlanacak proje, çocukların, gençlerin, herkesin kullanacağı bir tesis olacak. Proje hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Yılmaz, "Sportif başarılar için alt yapı ve tesislerin olması gerekir. Maalesef bu anlamda geri kalan Silivri’mizi daha ileriye taşıyacak yatırımları hayata geçirme noktasında kararlıyız. Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu en kısa sürede bitirip hizmete açtığımızda, senelerdir ilçemizde eksikliğini hissettiğimiz bu sorunu da ortadan kaldırmış olacağız. Bu yüzden de spora ve sporcuya yönelik önemli bir yatırıma başlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Dün ne söz verdiysek bugün o sözleri birer birer yerine getirerek, yediden yetmişe herkesin mutlu olduğu Marka Kent Silivri için yorulmaksızın çalışıyoruz. Bir kez daha Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun ilçemize hayırlı olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum. Ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?