Sınava ücretsiz servis

Maltepe Belediyesi, 2 milyon 592 bin 579 adayın üniversiteli olmak için ter döktüğü Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın ilk gününde ilçedeki öğrencilerin yanında oldu. Belediyenin organizasyonuyla Maltepe'li üniversite adayları ücretsiz servisleri kullanıp sınav alanlarına ulaştı.

Sınava ücretsiz servis

Maltepe Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan 18 mahallede oluşturulan otobüsler, sabahın erken saatlerinden itibaren öğrencileri sınav yerlerine ulaştırdı. 12 hatta gerçekleştirilen seferler, Maltepeli öğrencilerin sınav yerleri olan okullarına sorunsuz ulaşmaları için sabah saat 08.00’den itibaren muhtarlıkların ve bazı metro duraklarının önünden kaldırılan otobüslerle başlatıldı. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Cumartesi günü verilen bu ücretsiz ulaşım hizmeti, Pazar günü de aynı saat ve noktalardan hizmet vermeye devam edecek.

Başkan Kılıç’tan mesaj

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, YKS sınavına girecek olan gençlere başarı diledi. Kılıç sosyal medya hesabından seslendiği öğrencilere, "Sizler bu ülkenin aydınlık geleceğisiniz. Her biriniz güzel bir gelecek adına üniversite idealleriniz için yıl boyunca çalıştınız. Emeklerinizin karşılığını fazlasıyla almanız ümidiyle, hafta sonu yapılacak YKS’de hepinize başarılar diliyorum" diye seslendi.

Yorumlar (0)