Sözleşme istiyoruz

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ve İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’in Güngören'e giderek Tozkoparan Mahalle sakinleriyle bir araya geldi. "Söz değil sözleşme istiyoruz!" diyen mahalleliye seslenen Şahin, "Biz her zaman sizin yanınızda olacağız" dedi

Sözleşme istiyoruz

Güngören Tozkoparan Mahallesi'nde yaşanan kentsel dönüşüm krizi nedeniyle siyasetçilerin uğrak yeri oldu. Mahalle sakinlerine Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’in ilk ziyaretinden bir gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgeye gelerek açıklamada bulundu. Mahalle sakinleri kendilerine açıklama yapılmış olsa da “Söz değil sözleşme istiyoruz!” diyerek eylemlerine devam ediyorlardı. Sürecin takipçisi olacağına söz veren İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ile birlikte mahalle sakinlerini ziyaret etti. Ziyaret esnasında mahalle sakinlerinin avukatı kentsel dönüşümün durdurulduğunu söyledi. Bunun üzerine mahalle sakinleri sürecin başından beri konunun takipçisi olan Gelecek Partisi yetkililerine "Siz bize uğurlu geldiniz" diyerek alkışlarla sevinçlerini paylaştı. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ve ekibi sürecin takipçisi olmaya devam edeceklerini, her zaman vatandaşın mağduriyetlerini gidermek ve haklarını savunmak için yanında olacaklarını bildirdi.

Bu olayı takip edeceğiz

Mahalle sakinlerine seslenen Gelecek Partisi İl Başkanı İsa Mesih Şahin, "15 gün önce de buraya geldik. Genel Başkanımız Ahmet Davutoğlu'nun size selamı var. Burada bulunan hemşehrilerimiz de kentsel dönüşüm istiyorlar. Ama kentsel dönüşüm yapanları tanımak istiyorlar. Bir gün sonra da Çevre Bakanı geldi. Sayın Bakan sözleşmenin yapılacağını söyledi. Ama sözleşmenin yapılmadığını gördük. Açılan dava sonucu yürütmeyi durdurma kararı alındı. İnşaallah sizin için hayırlı olur. Biz her zaman sizin yanınızda olacağız. Bu olayı takip edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

28 Aralık Çarşamba günü mahalle sakinlerini ziyaret eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Güngören Belediyesi’ne eleştirilerde bulunmuştu. Şahin, "Uzaktan kumanda ile belediye başkanlığı yapılmaz. Koltuklara yapışarak şehir yönetilmez. Geleceksiniz, vatandaşın derdini dinleyeceksiniz ve çözüm üreteceksiniz" açıklamasında bulunmuş ve konunun takipçisi olacaklarının mesajını vermişti. Şahin’in bölgeyi ziyaretinden bir gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Güngören'e gelerek Tozkoparan Mahallesi sakinleriyle buluştu. Bakan Kurum yaptığı konuşmada, "Sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla; konutların her biri için yüzde 40'a varan destek vereceğiz. Vatandaşlarımız 15 yıla varan vadeler, kiradan bile az miktardaki taksitlerle ev sahibi olacaklar" açıklamasında bulundu. Bakan Kurum’un yaptığı toplantıdan sonra Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığından bir açıklama daha geldi. İl Başkanı İsa Mesih Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Tozkoparan muhalefetimiz meyvesini hızlı verdi. Dün ne demiştik? Uzaktan kumanda şehir yönetilemez. Ardımızdan bugün apar topar Bakan Murat Kurum bölgeye getirildi ve sözler verildi. İstanbul’un ve ülkenin geleceği için etkin muhalefete devam" ifadelerini kullanmıştı.

BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)

`)}});