Susan bizden değildir!

Vatan Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Erol Öztürk, “Azerbaycan’ı savunmak, Beylikdüzü’nü, İstanbul’u ve Türkiye’yi savunmaktır. Azerbaycan, bizim öz vatanımızdır. Ermeniler, öz vatanımıza saldırarak namusumuza göz dikmiştir. Bu durum karşısında susan, bizden değildir. Vatan Partisi olarak milli duruşumuzdan taviz vermiyoruz, kardeş Azerbaycan’a vatan savaşında sonuna kadar destek oluyoruz” dedi.

Susan bizden değildir!

Ermenistan ordusunun Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı saldırısı sonrasında Vatan Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı Erol Öztürk bir açıklama yaptı. “Azerbaycan’ı savunmak, Beylikdüzü’nü ve İstanbul’u savunmaktır. Azerbaycan, bizim öz vatanımızdır. Ermeniler, öz vatanımıza saldırarak namusumuza göz dikmiştir. Bu durum karşısında susan, bizden değildir. Vatan Partisi olarak milli duruşumuzdan taviz vermiyoruz, kardeş Azerbaycan’a vatan savaşında sonuna kadar destek oluyoruz” diyen Öztürk, sözlerine şöyle devam etti: “Bir süredir sınır hattında provokasyonlarını sürdüren Ermenistan, kardeş ülke Azerbaycan’ın topraklarına yönelik geniş kapsamlı saldırılar düzenlemiş, bu saldırılarda Azerbaycan mevzileriyle birlikte sivil yerleşimler de vurulmuştur. Erivan’a gerekli askeri yanıtın verildiği bu saldırılarda, maalesef Azerbaycan halkı vatandaşlarını kaybetmiştir. Hayatını kaybedenler arasında ilkokul öğrencileri de bulunmaktadır. Ermenistan’ın saldırısını şiddetle kınıyor, Azerbaycan halkına başsağlığı diliyoruz. Azerbaycan yalnız değildir. Türkiye, kardeş olarak gördüğü Azerbaycan’ın her zaman olduğu gibi bugün de yanındadır. Azerbaycan’ın toprak bütünlüğünü hedef alan Ermenistan’ın her türlü girişiminin ve kışkırtıcılığının karşısındayız. Tüm gücümüzle Azerbaycan’ın Vatan Savaşını destekliyoruz. Kimsenin şüphesi olmasın ki bu süreç, Karabağ’daki işgalin de sona ermesiyle Azerbaycan’ın kesin zaferiyle sonuçlanacaktır.”


Kışkırtıcılık ve tehdit

“Ermenistan’ın bu saldırısı yalnızca Azerbaycan’a karşı değil, bölge ülkelerinin barış ve dostluk içinde yaşamasına karşı büyük bir kışkırtıcılık ve tehdittir” diyen Öztürk, “Erivan’ın bu siyaseti, Karadeniz- Hazar Denizi- Umman Denizi– Doğu Akdeniz hattında istikrarsızlık isteyen ABD’nin politikalarından, tertiplerinden bağımsız değildir. Ermenistan’ın saldırılarındaki cesaretin kaynağını da burada aramak gerekir. Ermenistan’daki Paşinyan hükümetinin göreve gelir gelmez Rusya’ya mesafeli, Amerikancı ve AB yanlısı siyasetler izlemesi de bu noktada anlam kazanmaktadır. Ermenistan yönetiminin Atlantik’e yakınlaşırken saldırganlığını artırması bölge için ciddi bir mesajdır. Bölge ülkelerinin barış içinde yaşamasına karşı Amerikan merkezli ortak tehdidin engellenmesi de ortak bir stratejiyle mümkündür. Bölgemizdeki Batı Asya ülkelerinin, özellikle Türkiye, Rusya, Azerbaycan, İran, Irak, Suriye ve KKTC’nin aralarındaki stratejik işbirliği çok önemlidir” ifadelerini kullandı.

BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?