CHP'ye ret teklife evet!

CHP'nin sunduğu “sağlıkta şiddet” yasa teklifini gündeme almayan AK Parti ve MHP, TBMM’ye yeni bir teklif sundu. CHP’nin önergesinin sahibi Ali Şeker, “Bizim verdiğimiz teklif daha kapsamlı bir teklifti. Daha dar bir teklif getirdiler” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise “Siyasi polemikleri bırakalım bu konu başka” açıklamasını yaptı.

Manşet Haber 09.04.2020, 07:13 09.04.2020, 21:48 Burak ZİHNİ
CHP'ye ret teklife evet!

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker'in, sağlıkta şiddet yasası teklifinin doğrudan Meclis gündemine alınması için verdiği önerge önceki gün AK Parti ve MHP'li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi. Dün ise AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, MHP grubu ile hazırladıkları sağlıkta şiddetin engellenmesine yönelik kanun teklifini, Meclis Başkanlığı'na sunduklarını bildirdi. Teklif hakkında açıklama yapan Turan, “Siyasi polemikleri bırakalım. Bu konu başka. Tüm sağlık çalışanlarımızın, tehdit, hakaret, yaralama, görevi erteleme suçları söz konusu olduğunda cezalar yüzde 50 oranında artırılıyor. Bu suçlar, asla erteleme ve hükmün açıklanmasının ertelenmesi gibi infaza ilişkin hususlara konu olmayacak” ifadelerini kullandı. Turan, CHP’nin teklifini ise samimiyetsiz bulduğunu söyledi.
 


Biz teklif edince alelacele meclise getirdiler

Önergesi gündeme alınmayan CHP Milletvekili Ali Şeker ise Damga'ya konuştu. AK Parti'nin teklifini kast ederek, “Bizim verdiğimiz teklif daha kapsamlıydı. Daha dar bir teklif getirdiler” diyen Şeker, “Teklifimizde sağlık personelinin üzerinde baskı kurulmasını engelleyecek düzenleme vardı. Onların teklifinde bu yok” açıklamasını yaptı. Şeker, iktidarın teklifine destek verip vermeyecekleri konusunda da “Daha kapsamlı hale gelmesi ve yeterli olması için mücadele edeceğiz. Yeterli olmadığını düşünüyoruz” dedi. Şeker, AK Parti'nin kamuoyu baskısı nedeniyle böyle bir teklif hazırladığını belirterek, “Onlar 10 yıldan beri sözde bir teklif hazırlıyorlardı. Biz teklif edince alelacele meclise getirdiler” diye konuştu.

ali şeker


İstanbul'un durumu çok vahim!

Gazete Damga'ya özel açıklamada bulunan ve koronavirüs konusunda İstanbul'un durumunu değerlendiren Dr. Ali Şeker, “İstanbul'un durumu vahim. Çok daha vahim duruma düşecek. Normalde kimsenin çalışmaması lazım. Bir arada bulunulan ortamlara acilen kısıtlama getirilmeli. İnsanları evde tutacak sosyal yardımların artırılması lazım” dedi. Etkin karantina yönteminin uygulanması gerektiğini savunan Şeker, “Kimsenin kalabalık ortamlara sokulamamasını gerektiren yaptırımlar uygulanmalı. Sokağa çıkma yasağı değil” ifadelerini kullandı. Ekrem Hacıhasanoğlu

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?