Sahtekarlar!

Konya'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi. “Boğaz'ın altından Avrasya Tüneli'ni kim yaptı?” diye soran Erdoğan, “Laf değil iş üretiriz, iş. Fakat bu Bay Kemal yandaşları bunların yapacağı işler değil. Bunlar ancak bazı çeşmelerin musluklarını yenilerler. Ona da tören yaparlar. Dün de daha önceden temel atmama töreni yapıyorlardı. Şimdi ne olduysa temel atma töreni yaptılar” ifadelerini kullandı

Manşet Haber 09.01.2022, 07:59 09.01.2022, 09:05 Burak ZİHNİ
Sahtekarlar!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Konya'da Karaman-Konya hızlı tren hattı açılışında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Bugün bu açılışla birlikte yeni bir dönemi başlatıyoruz" derken, açılışını gerçekleştirdiği hızlı tren projesiyle Karaman'a geçiş yapacağını duyurdu. Erdoğan açıklamaların ardından Karaman-Konya hızlı tren hattının Konya istasyonundan Karaman'a geçmek üzere yola çıktı.


Trenle gitmek daha kolay

“Bu bir Konya ziyareti değil, Konya ziyaretini sonra yapacağız. Konya-Karaman YHT açılışını yapıyoruz” diyen Erdoğan, “11 yıl önce 2011'de ne yaptık, tanıştırdık. Biz buyuz. Ankara'dan trene binmiş Konyamıza kadar hızlı güvenli ulaşım aracının keyfini çıkarmıştık. Konyalı için artık Ankara-İstanbul-Eskişehir'e trenle gitmek daha kolay. Bu imkanı bir adım öteye taşıyor ve Karaman'a uzatıyoruz. Konya-Karaman YHT açılışı ile yeni dönemi başlatıyoruz. Cumhuriyetin 10. yılında demirağlarla ördük denerek marşlar yazılmıştı. ancak sonrasında bilinçli şekilde kesintiye uğratıldı. Mevcutları sıfırdan yapmışçasına yenileyen, YHT demiryolu yapımını başlatan kim oldu. Biz olduk biz” ifadelerini kullandı.


Marmaray'ı kim yaptı?

10 bin 959 km olan demiryolu hattı uzunluğunu 13 bin 222 km'ye çıkarttıklarını belirten Erdoğan, “Örneği olmayan 1213 YHT, 219 km hızlı tren hattını da inşa ettik. Londra'dan kalkan bir tren Avrupa ve Balkanları geçerek Edirne'den ülkemize girmekte Marmaray'dan geçerek Anadolu'ya ulaşmaktadır. Boğaz'ın altından Marmaray'ı kim yaptı? Biz laf değil iş üretiriz, iş. Fakat bu Bay Kemal yandaşları bunların yapacağı işler değil. Bunlar ancak bazı çeşmelerin musluklarını yenilerler. Ona da tören yaparlar. Dün de daha önceden temel atmama töreni yapıyorlardı. Şimdi ne olduysa temel atma töreni yaptılar. Bu tren Kars-Tiflis-Bakü'den Asya'ya ulaşıp Pekin'e kadar gidebilmektedir” dedi.


Kritik süreç geride kaldı

Konuşmasının devamında, “Deniz ve hava yük sıkıntıları demiryollarını ciddi alternatif olarak öne çıkarmıştır” diyen Erdoğan, “En kritik safhaları geride bıraktık. Türkiye'ye diğer pek çok alan gibi demiryolu taşımacılığında merkez ülke haline getirmekte kararlıyız. Buradan Karaman'a kaç dakikada gideceğiz, 50 dakika. Tüm konforu ile Karamanlı kardeşim Konya'ya Konyalı kardeşim Karaman'a ulaşacak. Sizlerden Türkiye'yi yatırım istihdam üretim ihracat büyütme hedefimize katkı bekliyorum. Altından kalkamayacağımız yük yoktur. Gençler sizden çok şey bekliyorum. Siz TEKNOFEST gençlerisiniz. Sizden dua da bekliyorum. Karaman'a hareket için müsaadenizi istiyorum. Karaman'da açılış yapacağız, müjdeler vereceğiz” ifadelerini kullandı.


TURKOVAC TEPKİSİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tüekiye'nin yerli aşısı Turkovac hakkında olumsuz açıklamalar yapan Türk Tabipleri Birliği'ne (TTB) sert tepki gösterdi. Erdoğan, "Şimdi bir de Tabipler Birliği var. Erciyes Üniversitesi büyük bir kadro ile Turkovac'ı üretiyor, adamlar diyor ki 'böyle bir şey yok'. Siz ne sahtekarsınız?" dedi


SİZİN TABİPLER BİRLİĞİ OLARAK BİR ESERİNİZ VAR MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman – Konya Hızlı Tren Hattı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) yüklendi. Muhalefete tepki gösteren Erdoğan, “Şimdi bir de bunların Tabipler Birliği var. Ya bunlar ne kadar yalancı, ne kadar cambaz ya? Erciyes Üniversitesi büyük bir kadro ile Turkovac aşısını üretiyor, adamlar diyor ki ‘böyle bir şey yok’ diyor. Siz ne sahtekarsınız, ne yalancısınız! Sizin Tabipler Birliği olarak bir eseriniz var mı? Yok. Yapana da hep taş koydunuz” dedi. Erdoğan, “Biz şehir hastanelerini yaptık, eğitim araştırma hastanelerini yaptık. Siz Tabipler Birliği olarak o zamanlar sesiniz çıkmadı” diye konuştu.


BUNLAR ANCAK ÇEŞMELERİN MUSLUKLARINI YENİLERLER!

TTB'ye yüklenmeye devam eden Erdoğan, “Ah, ah! Bu sahtekarlar, bu cambazlar hastanelerde rehin alınan vatandaşlarımızın haklarını bir gün savunmadı. Biz o mücadeleyi verdik. Bunlarda utanma yok” tepkisini gösterdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Boğaz'ın altından Avrasya Tüneli'ni kim yaptı?” diye sordu, “Biz Laf değil iş üretiriz, iş. Fakat bu Bay Kemal yandaşları bunların yapacağı işler değil. Bunlar ancak bazı çeşmelerin musluklarını yenilerler. Ona da tören yaparlar. Dün de daha önceden temel atmama töreni yapıyorlardı. Şimdi ne olduysa temel atma töreni yaptılar” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?