Sesli tweet nasıl atılır? Twitter'da sesle mesaj göndermenin yolları

Dünyanın en çok tercih edilen mikro blog sitesİ Twitter'da kullanıcılar artık sesli tweet atabilecek. Mesajlarını ses komutu ile göndermek isteyenler araştırmalara başladı. Peki sesli tweet nasıl atılır? Twitter'da sesle mesaj göndermenin yolları

Teknoloji 18.06.2020, 10:39 Burak ZİHNİ
Sesli tweet nasıl atılır? Twitter'da sesle mesaj göndermenin yolları

1 milyara yakın kullanıcısı bulunduğu bilinen Twitter'da sesli mesaj dönemi başlıadı. Duvarında mesaj paylaşmak isteyenler artık sadece ses komutu ile birlikte bunu gerçekleştirebilecek. Ancak şimdilik sadece iOS sistemli telefonlarda kullanılabilecek. Peki, Twitter sesli tweet atma özelliği nasıl kullanılır? Detaylar haberimizde.

Apple cihazlarında kullanılan iOS sistemli telefonlarda çıkarılan sesli tweet atma özelliği 140 saniye ile sınırlı olacak. Diğer sistemleri kullanan kullanıcılar ise kısa bir süre sonra bu özelliği kullanabilecek.
 


Sesli tweet nasıl atılır?

Twitter’a sesli tweet atma özelliği ile kullanıcılar yazdıkları mesajlara ses kaydı ekleyerek paylaşımda bulunabilecek. Kişilere 140 saniyelik bir ses kayıt limiti koyan Twittter, yeni özelliğinden faydalanmak için tweet atma ekranına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ses ikonuna dokunun. Ses kaydetme ekranı üzerinden 140 saniyeye kadar ses kaydedebilirsiniz.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?