RTÜK'ten reality programlara engel... Kaldırılabilirler!

Müge Anlı'nın 16 sezondur devam eden programının formatının benzeri olan işlerin ekranda artması sonrası RTÜK'ün, bu tarz programları kaldırmak için çalışmalar yapmaya başladığı iddia edildi.

TV 14.08.2021, 08:33 14.08.2021, 08:35 Burak ZİHNİ
RTÜK'ten reality programlara engel... Kaldırılabilirler!

Geçtiğimiz yıllarda kadınların süistimal edilmesini önlemek amacıyla izdivaç programlarını kaldırma kararı alan RTÜK'ün cinsel istismar, cinayet ve aile içi şiddetin yer aldığı gündüz kuşağı programlarını kaldırmak amacıyla çalışmalara başladığı öğrenildi. TGRT Haber'de yer alan habere göre; uzmanlar tarafından hazırlanan gündüz kuşağı programlarına yönelik hazırlanan çalışma eylül 2021'de tamamlanmış olacak.

Gündüz kuşağı programlarını kaldırmaya hazırlanan kurum, bu programlar yerine toplumu ileriye taşıyan eğitici ve geliştirici programlar önerilecek. Mesleki ve kültürel programlara da öncelik verilmesi hedefleniyor.


BENZER PROGRAMLAR TÜREDİ

Tam 16 sezondur yayın yapan Müge Anlı'nın başarısı, başka isimler tarafından da taklit edilmeye başlandı. Ece Üner, Didem Arslan Yılmaz, Fulya Öztürk ve Esra Erol gibi isimler de bu formatların aynısını yapmaya başladılar.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?