Şimdiki Zaman ekibinden ilginç açıklama: 'Dün gece de 1. olduk ama...'

KRT'de yayımlanan Şimdiki Zaman adlı program, dün gece de en yakın rakibine 8 puan fark atarak reytingte zirveye oturdu. Programın katılımcısı Barış Yarkadaş ise artık reyting tablosu açıklamayacaklarını ifade etti.

TV 03.03.2021, 18:05 03.03.2021, 18:10 Burak ZİHNİ
Şimdiki Zaman ekibinden ilginç açıklama: 'Dün gece de 1. olduk ama...'

KRT'de yayımlanan Şimdiki Zaman adlı program, dün gece de en yakın rakibine 8 puan fark atarak reytingte zirveye oturdu. Programın katılımcısı Barış Yarkadaş ise artık reyting tablosu açıklamayacaklarını ifade etti. KRT TV'de salı geceleri yayımlanan Şimdiki Zaman, AB grubu izleyici kategorisinde saat 20.00 - 00.00 arası en çok izlenen program oldu. 


Prime timeda zirvenin tek sahibi

Prime Time (PT) olarak adlandırılan kuşakta dün gece de en çok izlenen program olma özelliğini kaybetmeyen Şimdiki Zaman'ı Korkusuz Yazarı Gürkan Hacır sunuyor.

Rakipsizliğin ardından ilginç karar

Programın sürekli konuklarından Gazeteci Barış Yarkadaş, DAMGA Gazetesi'ne yaptığı açıklamada "Kendi kategorimizde en çok izlenen program olma özelliğini koruyoruz. Bu gerçek dün gece de değişmedi. Ancak artık reyting  tablosu açıklamayacağız" dedi. 


Bileğini kimse bükemedi

Yarkadaş bunun sebebini ise şöyle açıkladı: "Şimdiki Zaman, HALK TV'de yayımlandığı sürede neredeyse her hafta AB kategorisinde 1. oldu. HALK TV ile yollarımız ayrıldıktan sonra KRT TV'de programa başladık. Aynı başarıyı burada da sürdürdük. Tam yedi haftadır AB kategorisinde birinci oluyoruz. Bu başarıda duayen gazeteci Sözcü Yazarı Uğur Dündar'ın çok büyük katkısı var. Uğur Dündar'ın deneyimlerini paylaşması bize büyük güç veriyor."


İzleyici destek verdi

Yarkadaş sözlerine şöyle devam etti: "HALK TV'den KRT TV'ye geçtikten sonra dünya televizyonculuk tarihinde çok az rastlanan bir duruma imza attık. İzleyicimiz, kanalımız değişmesine rağmen bizimle birlikte geldi. Yalnız bırakmadı. Bu büyük bir güvenin göstergesidir. Reyting tabloları bu güveni tescilledi. İzlenme oranlarınızın yüksek oluşu ve izleyicinin bizimle birlikte KRT TV'ye gelmesinin ve KRT TV'ye yeni bir izleyici kitlesi kazandırmanın kıvancını yaşıyoruz. Tüm medya ve kamuoyu bu güveni gördüğü için artık reyting tablosu açıklamayı bırakıyoruz. Üstelik bunu zirvedeyken yapıyoruz."


Ünlü isimler konuk oldu

Programın dün geceki konukları ise Prof. Dr. Kayıhan Pala, HDP Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AKAM Başkanı Kemal Özkiraz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Başdanışmanı Kenan Nuhut, Sözcü Yazarları Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Araştırmacı Elfin Tataroğlu ve Damga Gazetesi Yazarı Barış Yarkadaş'tı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?