Babacan: Önemli olan acil bir şekilde sistem değişikliğidir

DEVA Partisi lideri Babacan, yeni anayasa tartışmalarına ilişkin, "Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz. Önemli olan acil bir şekilde sistem değişikliğidir" dedi. Herhangi bir korku taşımadıklarını da vurgulayan Babacan "En ufak bir korkumuz olsaydı yeni parti kurmazdık. Birilerinin bizi çok yakından izlediğini ve uykularının kaçtığını düşünüyoruz" dedi.

Gündem 12.02.2021, 12:29 12.02.2021, 12:31
Babacan: Önemli olan acil bir şekilde sistem değişikliğidir

Babacan, gazeteci Nevşin Mengü'nün sorularını cevapladı.

Babacan'ın açıklamaları şöyle: 

"Üniversitelere idari özerklik ve bilimsel özerklik verilmelidir. İmar rantlarının ülkeyi nereye götüreceğinden, hukuk ve eğitimde gereken yapılmazsa ülkenin orta gelir tuzağına düşeceğinden ilk ben bahsettim.

İktidar başarısızlığını insanlarımızın milli ve dini değerlerlerini istismar ederek kapatmaya çalışıyor. Bizim asla rövanşist bir tutumumuz olmaz çünkü bir yanlış bir başka yanlışla düzeltilmez.

Türkiye’yi yanlış bir zihniyet yönetiyor. Sistem ne olursa olsun güçler ayrımına ve yargı bağımsızlığına inanmıyor. Siz böyle bir zihniyetle başkanlık sistemini konuşsanız ne, parlamenter sistemi konuşsanız ne? Yeni anayasayı gerçekçi görmüyoruz. Önemli olan acil bir şekilde sistem değişikliğidir.

En ufak bir korkumuz olsaydı yeni parti kurmazdık. Birilerinin bizi çok yakından izlediğini ve uykularının kaçtığını düşünüyoruz. Sonuna kadar mücadele etmek zorundayız. Çünkü DEVA Partisi başarılı olursa, Türkiye başarılı olacaktır."

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?