Cumhurbaşkanı Erdoğan minibüsçülerle görüştü: ‘Arabaları satacak duruma geldik, çare arıyoruz’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sarıyer’de bir minibüs durağına uğrayarak minibüsçülerle görüştü. Minibüsçülerden İbrahim Gülsoy, görüşmeyle ilgili olarak, ‘Arabaları satacak duruma geldik. Nasıl kurtulacağız bilmiyoruz. Çare arıyoruz. Cumhurbaşkanımız ilgileneceğini söyledi. İnşallah ilgilenir’ dedi.

Gündem 10.04.2021, 14:27 10.04.2021, 17:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan minibüsçülerle görüştü: ‘Arabaları satacak duruma geldik, çare arıyoruz’

Üsküdar Kısıklı'daki konutundan Tarabya'da bulunan Huber Köşküne geçerken, yol üzerindeki bir minibüs durağına uğrayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir süre minibüs şoförleri ile sohbet etti.

Erdoğan ile görüşmelerini anlatan minibüs şoförü Veli Satır, "Sıkıntılarımız var. Derdimizi, şikayetimizi anlattık. Yardımcı olacağına söz verdi. Söz verdi bize. Tevfik başkanımızla, toplantıları var yarın. Ona göre biz sıkıntılarımızı yazıp vereceğiz, yardımcı olacağını söyledi." dedi.

Bir diğer minibüsçü İbrahim Gülsoy ise görüşmeyle ilgili olarak, "Biz sözünü bekliyoruz, yapacak bir şeyimiz kalmadı. Arabaları satacak duruma geldik. Nasıl kurtulacağız bilmiyoruz. Çare arıyoruz. Cumhurbaşkanımız ilgileneceğini söyledi. İnşallah ilgilenir. İlgilenmezse minibüs piyasasını kaldıracaklar. İETT ile rekabet yapamıyoruz, yaptırmıyorlar diye konuştuk. Cumhurbaşkanımız bizimle ilgileneceğini söyledi. Kendisi not aldı sağ olsun" diye konuştu. Muhsin Acar ise, "Taksi dönüşümünde yardımcı olacağını, ilgileneceğini söyledi. Bu şekilde sözler aldık." diye konuştu.  

DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138