Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı yapacak

Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve İktisat Fakültesi Bölüm ve Anabilim Dallarına 2547 sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı yapacak

Basın İlan Kurumu İlan Portalı www.ilan.gov.tr'de yer alan ilana göre; Başvurular www.marmarapersis.com adresi üzerinden online olarak yapılacaktır.
Yabancı Dille Eğitim yapan Birimlere müracaatlarda Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik uygulanmaktadır. Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

 


BİRİM ADI


BÖLÜMÜ

ANABİLİM DALI/ ANASANAT DALI/
PROGRAM


KADRO UNVANI


ADEDİ


ARANAN ŞARTLARFen Edebiyat Fakültesi
Psikoloji
Klinik Psikoloji Anabilim Dalı
Profesör
1

Dikkat Eksikliği hiperaktivite bozukluğu, majör depresyonda antioksidatif enzim aktivitesi konularında bilimsel çalışmaları olmak. Son 5 yılda klinik psikoloji alanında ders vermiş olmak.


Fen Edebiyat Fakültesi
PsikolojiDeneysel Psikoloji Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi
1

Beyin görüntüleme, nörorehabilitasyon ve nörobilim alanında deneysel çalışmalar yapmış olmak. İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.


Fen Edebiyat Fakültesi
PsikolojiSosyal Psikoloji Anabilim DalıDr. Öğr. Üyesi
1

Üstün zekalı çocuklar ve ebeveynleri, irade, duygu kontrolü alanlarında bilimsel çalışmaları bulunmak.
İngilizce ders verebilme yeterliliğine sahip olmak.

İktisat Fakültesi


İktisat

İktisat Tarihi Anabilim Dalı


Doçent


1

Yüksek Lisans ve Doktorasını İktisat Tarihi Bilim Dalında yapmış olmak, Doçentlik unvanını İktisat Tarihi alanından almış olmak, Osmanlı İktisat Zihniyeti konusunda bilimsel yayınlar yapmış olmak, İktisat Tarihi ve Osmanlı İktisat Tarihi konularında ders verme tecrübesine sahip olmak.

Detaylara ulaşmak için tıklayınız

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?