20.06.2022, 05:53

Adını da iklim krizi koydular

Seller, fırtınalar, aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalar, eriyen buzullar, günden güne yok olan biyoçeşitlilik, yangınlar, kuraklık, emisyon rekorları... Dünyanın bir kriz içinde olduğu kesin ama bu iklim krizi kimlerin projesi asıl onu konuşmak gerekir! Zira birileri belli ki su akar yolunu bulurun sırrını çözmüşler.

Tutturmuşlar iklim krizi 2-3 yıldır alt zemin hazırlıyorlardı ve şimdi start verdiler.

Gıda, tohum, sağlık ve parayı yönetenler büyük bir oyun peşindeler.

İklim krizi adı altında dünyayı açlıkla terbiye edecekler.

Eskiden silah satanlar şimdi tohum, ilaç ve para satıyor.

Değişen sadece madalyonun bir diğer yüzü.

Kirli bir düzen büyük bir oyun kurdular.

Adına da yeni dünya düzeni koydular. Birgün mutlaka

kurduğunuz oyun bozulacak yeni dünya düzeniniz yerle yeksan olacak.

Lars Fr. H.Svendsen, Korkunun Felsefesi adlı kitabında İngiltere'de yapılan bir anketten söz ediyor. Görüşülen 11 yaşındaki çocukların yarısı geceleri iklim krizi yüzünden uykularının kaçtığını söylüyormuş. Bu, iklim krizini sadece korku yaratarak gündemde tutmanın da, bu gidişatın lafın gelişi anılan “gelecek kuşaklar” üzerinde nasıl bir tesir yarattığının da vahametini anlatmak gerekiyor.

İnsanları korku kapanına kapatarak, yapay ve suni yöntemlerle çiftçiyi yıldırarak sözde iklim krizi algısı yaratmaya çalışıyorlar.

Şuan hepimiz ne olduğu tam belli olmayan bir sis havzasında kaybolmuş durumdayız. Bulutlar dağıldığında yıllar sonra bu kurulan hain planların gerçek yüzünü o zaman göreceğiz.

İşte o vakte kadar şuan elimizden gelen tek bişey var; bilinçli olmak ve ona göre bir stratejik plan yapmak.

Yorumlar (0)