5 Nisan 2019 Cuma reyting sonuçları | Hercai, Arka Sokaklar, Kızım

Televizyon ekranlarında kıyasıya süren izlenme savaşını bu akşam hangi yapımın önde bitirdiği merak ediliyor. Arka Sokaklar, Hercai, Kızım, Payitaht Abdülhamid ve birçok yayının yer aldığı akşamda hangisi birinci oldu? İşte 5 Nisan 2019 Cuma reyting sonuçları

Medya 06.04.2019, 06:17 06.04.2019, 07:05 Burak ZİHNİ
5 Nisan 2019 Cuma reyting sonuçları | Hercai, Arka Sokaklar, Kızım

Birbirinden iddialı kanalların ve yapım şirketlerinin kıran kırana devam eden reyting mücadelesinde kritik bir gün daha geride kaldı. Diziler, ana haber bültenleri ve filmlerin yanısıra gündüz programlarının da katıldığı yarıştan hangisinin galip ayrılacağı konusunda çeşitli tahminler yapılıyor. Yayınlandığı iki bölümle herkesi kendine hayran bırakan Hercai'nin üçüncü haftasındaki performansı merakla bekleniyor. Dizi bıraktığı intiba açısından Aşk ve Mavi'den sonra tutulacak gibi görülüyor. Arka Sokaklar kaldığı yerden devam ediyor. Hercai ilk bölümlerinde fenomen diziyi salladı ama yıkabilecek mi hep birlikte göreceğiz. Sosyal medyada da büyük bir iz bıraktığını söyleyelim. Engin ile Ali'nin kurtarılmayı beklediği bölüm nefes kesti. TV8'in kozu Kızım da duygusal anlarıyla yine herkesi ekran başına kilitlemeyi başardı.

Dizi dünyasında durum böyle iken FOX Ana Haber'in en çok izlenen haber bülteni olduğunu ve hafta içi Fatih Portakal, hafta sonu da Gülbin Tosun ile zirveye oynadığını hatırlatalım. Ayrıca Müge Anlı ile Tatlı Sert bugün define arayan Nur Mehmet Pehlivan'ın tutuklanmasında rol oynayarak tarihi programlarından biri ile karşımızdaydı. Esra Erol'da, Yemekteyiz ve Gelinim Mutfakta da günün en çok izlenenleri arasındaydı. Payitaht Abdülhamid TRT 1'in kozu olmayı sürdürdü.

nur mehmet pehlivan

gamze tibet

zekai turhal cinayet

ŞABAN EROĞLU MÜGE ANLI

asım bayram cinayeti

müge anlı asım bayram

asım bayram

abdullah gazi akbıyık

abdullah gazi akbıyık

tuba sarıkülçe

müge anlı feride ercan hikmet yalçınkaya

müge anlı nezahat oral

müge anlı hasan akgün

müge anlı emine irem mutlu


palu ailesi gözaltı

müge anlı meryem tahnal para için mi öldürüldü

kemikler meryem ve melike tahnala mı ait

tuncer ustael kimdir müge anlı

havva palu tuncer ustael müge anlı

havva palu babasının evine girmek istemedi

meryem tahnal havva palu atv müge anlı tuncer ustael

meryem tahnal
 

meryem tahnal müge anlı
yemekteyiz iclal aslan kimdir
yemekteyiz seyhan bekiroğlu
yemekteyiz ilker özten
yemekteyiz sami batuhan yoldaş


1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.


2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?
TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)
 

müge anlı kimdir?

müge anlı mehmet uygur

serpil toka müge anlı

mehmet uygur müge anlı

mehmet uygur cesedi bulundu mu

EDANUR GÜRBÜZ
 

EDANUR gürbüz müge anlı

haydar sırça

murat demir müge anlı

 

nazmiye yayla
 

meral polat nerede

5 Nisan 2019 Cuma Reyting Sonuçları kim birinci oldu?


Dün yayınlanan diziler arasından 5 Nisan 2019 Cuma reyting sonuçları birincisi belli oldu. Hercai, Arka Sokaklar, Payitaht Abdülhamid, Kızım, Fatih Portakal ile FOX Ana Haber, Show Ana Haber, ATV Ana Haber, Müge Anlı ile Tatlı Sert ve birçok yapım ile ilgili reyting sonuçları burada yer alıyor. Binlerce kişinin merakla beklediği listeleri siz değerli okuyucularımız için derledik.

TİAK'ın aldığı kararla birlikte ayrıntılı liste vermek yasaklanmıştır.

İşte ekibimizin tahmini
Hercai
Arka Sokaklar
Fatih Portakal ile FOX Ana Haber

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?