2 Ocak 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları | Diriliş Ertuğrul reytingleri

Reyting sonuçları belli oldu. Diriliş Ertuğrul'un yeni bölümüyle yayınlandığı, Sen Anlat Karadeniz'in ekranlarda olmadığı çarşamba akşamı yine nefes kesti. Peki dün en çok hangi dizi ya da program izlendi? İşte 2 Ocak 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları

Medya 03.01.2019, 06:38 Burak ZİHNİ
2 Ocak 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları | Diriliş Ertuğrul reytingleri

Yeni yılın gelmesiyle birlikte televizyon kanalları önemli filmleri tercih etmeye başladı. İlk hafta tatile giren diziler ve programların yerine yayınlanan filmler izleyicileri televizyon başına çekiyor. Akıbeti merak edilen Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz için de büyük bir araştırma vardı. TRT 1'in fenomen dizisi 130. bölümle ekranlara gelirken Sen Anlat Karadeniz için sevenleri bir süre daha bekleyecek. Zirve mücadelesinin kıran kırana yaşandığı akşamda Diriliş Ertuğrul'un kolay bir birincilik elde ettiğini düşünmek zor. Yayınlanan filmler de en az bu dizi kadar iddialı. Peki dün en çok hangisi izlendi? 2 Ocak 2019 Çarşamba Reyting Sonuçları ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Dün televizyon kanallarında neler yayınlandı?
TRT 1: Diriliş Ertuğrul
Kanal D: Mandıra Filozofu
Show TV: Çakallarla Dans
Star: Taksi 5
ATV: Labirent: Ölümcül Kaçış
FOX: Kan Kardeşler
TV8: Jet Sosyete

yemekteyiz 28 aralık final kim birinci oldu

soner pekdemir

soner pekdemir video

yemekteyiz soner pekdemir diskalifiye mi oldusoner pekdemir

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?
TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)soner pekdemir fotoğrafları

yemekteyiz gülüzar ayan


Yemekteyiz 24 Aralık Pazartesi yarışmacısı kim? Merve Çakır

yemekteyiz merve çakır kimdir

Yemekteyiz 25 Aralık Salı yarışmacısı kim? Gülüzar Ayan

yemekteyiz gülüzar ayan kimdir

Yemekteyiz 26 Aralık Çarşamba yarışmacısı kim? Abdülkadir Şereflioğlu

yemekteyiz abülkadir şereflioğlu kimdir

Yemekteyiz 27 Aralık Perşembe yarışmacısı kim? Fatma Kaplan

yemekteyiz fatma kaplan kimdir

Yemekteyiz 28 Aralık Cuma yarışmacısı kim? Soner Pakdemir - Hatice Beyza Bulut

hatice beyza bulut kimdir

yemekteyiz soner pakdemir kimdir

müge anlı kimdir?

müge anlı mehmet uygur

serpil toka müge anlı

mehmet uygur müge anlı

mehmet uygur cesedi bulundu mu

EDANUR GÜRBÜZ
 

EDANUR gürbüz müge anlı

haydar sırça

murat demir müge anlı

 

nazmiye yayla
 

meral polat nerede
 

2 Ocak 2019 Çarşamba eyting Sonuçları kim birinci oldu?


Dün yayınlanan diziler arasından 2 Ocak 2019 Çarşamba reyting sonuçları birincisi belli oldu. Ölümcül Kaçış, Mandıra Filozofu, Taksi 5, Diriliş Ertuğrul, Çakallarla Dans ve birçok yapım ile ilgili reyting sonuçları burada yer alıyor. Binlerce kişinin merakla beklediği listeleri siz değerli okuyucularımız için derledik.

TİAK'ın aldığı kararla birlikte ayrıntılı liste vermek yasaklanmıştır.

İşte ekibimizin tahmini
Diriliş Ertuğrul
Çakallarla Dans
Mandıra Filozofu
Taksi 5

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138