7 Ocak 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları | Vuslat ve O Ses Türkiye

Televizyon ekranlarında devam eden reyting sonuçları Söz ve Çukur'un yayınlanmadığı hafta farklı bir tablo ile karşımızda. O Ses Türkiye ve Vuslat arasındaki mücadeleyi kim kazandı? İşte 7 Ocak 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları

Medya 08.01.2019, 06:37 08.01.2019, 06:44 Burak ZİHNİ
7 Ocak 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları | Vuslat ve O Ses Türkiye

Yılbaşı olması sebebiyle bu hafta da reyting açısından sönük geçmeye devam ediyor. Çünkü diziler yeni bölümleriyle yayınlanmıyor ve bu da izleyicilerin sonuçları öğrenme konusundaki hevesini kırıyor. Ancak kanallar elbette boş durmuyor ve dizilerin yerlerine çok önemli filmleri seyirciyle buluşturuyorlar. Bugün de yine birbirinden iddialı yapımların yer aldığı bir liste çıkıyor önümüze. Bakalım en çok hangisi izlenmiş ve birinci olmuş.

TRT1 bu hafta Vuslat isimli yeni dizi ile karşımıza çıktı. İzleyiciler Vuslat reyting sonuçları ile ilgili birçok araştırma gerçekleştiriyor. Dizinin devamını sağlayacak olan veriler büyük önem arz ediyor. Ayrıca Müge Anlı da Palu ve Ustael ailesini karşı karşıya getirdiği Tatlı Sert programıyla gündeme oturdu.

Dün televizyon kanallarında ne yayınlandı?
Show TV: Kocan Kadar Konuş
Star TV: Erkenci Kuş
Kanal D: Hürkuş: Göklerdeki Kahraman
ATV: Kim Milyoner Olmak İster (özel)
FOX TV: Enes Batur'la Hayal mi Gerçek mi?
TRT1: Vuslat
TV8: O Ses Türkiye

tuncer ustael kimdir müge anlı

havva palu tuncer ustael müge anlı

Vuslat reyting sonuçları - Neler yaşandı?
Gizemli bir rüya, geçmişten gelen bir saat ve karanlık bir olay Aziz ve Feride’yi birbirine bağlıyor. Aziz, önemli bir iş anlaşmasını yürütürken üvey kardeşi Kerem’le gerilim yaşıyor. Feride, babasıyla ilgili endişeliyken kardeşi Fırat’la ilgili bir gerçeği öğreniyor. Salih, kadim bir bilgelik oyununu mahalleliye tanıtıyor. Feride’nin babası Faik acı bir olayla karşılaşıyor. 

havva palu babasının evine girmek istemedi

meryem tahnal havva palu atv müge anlı tuncer ustael

meryem tahnal
 

meryem tahnal müge anlı

yemekteyiz 28 aralık final kim birinci oldu

soner pekdemir

soner pekdemir video

yemekteyiz soner pekdemir diskalifiye mi oldusoner pekdemir

1- İzleyici Ölçümü nedir ?
İzleyici Ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

2- İzlenme Oranı, İzlenme Payı nedir ?
İzleyici Oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama izleyici yüzdesini gösterir. İzlenme Payı, bir kanalın belli bir zaman diliminde toplam izleyiciden almış olduğu payı gösterir.

3- Türkiye'deki televizyonlar için izlenme oranları (reyting) ölçümleri nasıl yapılmaktadır?
Türkiye’de reyting ölçümü, Avrupa’da bir çok ülkede bu türden veriler üreten AGB Nielsen tarafından 1989 yılında başlatılmıştır. Günümüzde ise reyting ölçümlerini TNS gerçekleştiriyor..

1 Ocak 2005 tarihinden itibaren izleme ölçümleri, 21 il merkezinde ve bu il merkezlerinin 20.000 nüfus üstü kent-ilçelerinde olmak üzere Türkiyede 2201 hanede yapılmaktadır. Firmadan alınan bilgilerde söz konusu hane sayısının bu bölgelerdeki 5 yaş üzeri 38.935.633 kişiyi temsil ettiği belirtilmektedir.

4- A/B ve TOTAL ne demek?
Ölçüm yapılan dört tane grup var. A/B, C1, C2, D/E. Bu grupları oluştururken hane reisinin eğitim ve mesleğine bakılıyor. Eğitim düzeyi yüksek olan insanlar A/B dediğimiz grubu oluşturuyor. C ve D/E grubu ise daha alt geliri temsil eden insanlar. Total ise bütün bu grupların toplamı demek.

REYTING (TOPLAM İZLEME ORANI) % : Belirli bir zaman diliminin dakikası başına düşen ortalama izleyici oranı. Toplam türk televizyon seyircisinin izleme oranı %.

SHARE (İZLENME PAYI) % : Bir kanalın ve programın belirli bir zaman diliminde toplam televizyon izlemeden aldığı pay.

4- Reyting ölçüm sisteminin çalışma şekli?
TNS ölçümün yapılacağı illerde bir araştırma yaparak orada yaşayanların bölgede yaşayan insanların demografik özellikleri ve sosyo-ekonomik statüleri hakkında ayrıntılı bilgi toplar. ardından söz konusu bölgenin yapısını temsil etme yeteneğine sahip ailelerden oluşan bir izleyici paneli oluşturulur. reyting ölçümü yapılması için seçilecek ailelerin bulunduğu şehirlerin 5 yaşın üzerinde olup kentli nüfusa sahip olması gözetilir. (yaklaşık 41 milyon kişilik bir nüfusa karşılık gelir).şu anda yapılan reyting ölçümleri 2201 evde, 2801 rating aleti takılarak yapılmaktadır. ( o evdeki tüm televizyonlara bu aletten takılır) peoplemeter adı verilen bu reyting aletinin özel bir kumandası vardır. bu kumandayla o anda televizyon seyretmekte olan kişi sayısı ve bunların kim olduğu da gözlemlenebilir. (evdeki her aile bireyine bir numara tahsis edilmiştir. örneğin 1 numaralı düğme babanın, 2 numaralı düğme annenin, 3 ve 4 numaralı düğme çocukların gibi. aile bireyleri, televizyon izlemeye başladıkları anda ve izlemeyi bıraktıkları anda kumanda cihazında kendilerine ait düğmeye basarlar. ayrıca 9 dakikada bir “aynı kişiler mi?” sorusu görülür. böylece aile bireyleri izlemeyi bitirme ve başlama anlarında kişisel düğmelerine basmaları konusunda uyarılmış olurlar)soner pekdemir fotoğrafları

yemekteyiz gülüzar ayan

Yemekteyiz 24 Aralık Pazartesi yarışmacısı kim? Merve Çakır

yemekteyiz merve çakır kimdir

Yemekteyiz 25 Aralık Salı yarışmacısı kim? Gülüzar Ayan

yemekteyiz gülüzar ayan kimdir

Yemekteyiz 26 Aralık Çarşamba yarışmacısı kim? Abdülkadir Şereflioğlu

yemekteyiz abülkadir şereflioğlu kimdir

Yemekteyiz 27 Aralık Perşembe yarışmacısı kim? Fatma Kaplan

yemekteyiz fatma kaplan kimdir

Yemekteyiz 28 Aralık Cuma yarışmacısı kim? Soner Pakdemir - Hatice Beyza Bulut

hatice beyza bulut kimdir

yemekteyiz soner pakdemir kimdir

müge anlı kimdir?

müge anlı mehmet uygur

serpil toka müge anlı

mehmet uygur müge anlı

mehmet uygur cesedi bulundu mu

EDANUR GÜRBÜZ
 

EDANUR gürbüz müge anlı

haydar sırça

murat demir müge anlı

 

nazmiye yayla
 

meral polat nerede
 

7 Ocak 2019 Pazartesi Reyting Sonuçları kim birinci oldu?


Dün yayınlanan diziler arasından 7 Ocak 2019 Pazartesi reyting sonuçları birincisi belli oldu. O Ses Türkiye, Vuslat ve birçok yapım ile ilgili reyting sonuçları burada yer alıyor. Binlerce kişinin merakla beklediği listeleri siz değerli okuyucularımız için derledik.

TİAK'ın aldığı kararla birlikte ayrıntılı liste vermek yasaklanmıştır.

İşte ekibimizin tahmini
O Ses Türkiye
Vuslat
Hürkuş: Göklerdeki Kahraman

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138